Майстерне зображення пір року у віршах - ІІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА

Найкращі учнівські твори

Майстерне зображення пір року у віршах - ІІІ варіант - ВОЛОДИМИР СОСЮРА

Коли читаємо вірш Сосюри „Зима”, перед нами постають картини цієї пори року в полі і в місті. В полі сніг лежить, „неначе моря хвилі”, дме вітер, ніби „чеше коси білі, розплітає їх”. Так і бачаться на фоні темного неба пасма завірюхи. Все навкруги біле, покрите снігом. А в містах вітри, які „намітають кучугури, замітають слід”, спиняються мурами, вони „згортають крила в вулицях вузьких”. Мороз малює на вікнах квіти, а з гори на санчатах мчать діти. Читаєш і уявляєш себе спочатку в полі, де дме невгамовний вітер, навкруги снігова пелена, сніг лежить великими хвилястими кучугурами, наче застигле біле море. А потім опиняється в місті, де вітер розбивається об стіни домів і стихає. Тільки морозні квіти на вікнах сяють. Дика заміська зима в місті перетворюється на ласкаву, ніби ручну.

У вірші „Люблю весну...” поет змальовує красу найулюбленішої пори року. Її люблять усі, бо це пора початку, пробудження. Все живе — і людина, і рослина — знаходяться в стані весняного збудження, радості. І навіть якщо читаєш цей вірш восени або взимку, все одно почуваєш той підйом сил та настрою, який буває тільки навесні. Водночас в поезії Сосюри є і „тиша задуманих алей”, і „блукає місяць в травах”, і „на луках пливе туманів дим”. Разом з автором повторюєш першу строчку кожної строфи: „Люблю весну, та хто її не любить”. Коли читаєш поезію Сосюри, виразно уявляєш цю пору року.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.