Всі публікації щодо:
Українка Леся

Найкращі учнівські твори

Уславлення мужності й сили людського духу в поезії Лесі Українки - І варіант - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Ім'я української письменниці Лесі Українки широко відоме не лише в Україні, але й далеко за її межами.

Поетеса, прозаїк, драматург, критик і публіцист, вона створила художні полотна такої ідейної естетичної сили і краси, такого змісту й глибини, що вони з роками, з десятиліттями не старіють, а виблискують все новими й новими гранями, стають ближчими й дорожчими розумові й серцю читачів.

Леся Українка... Коли вдуматися в ці слова, то постануть перед нами нечувана сила, незламна мужність, боротьба за щастя і волю. Постане сама Україна в своїй красі і величі, постане весь український народ-богатир.

Леся Українка пішла шляхом Кобзаря. Вона прагнула створити образ духовно могутньої людини-борця, здатної втілити в собі дух епохи. У політичній ліриці поетеси з'являється образ Спартака, котрий зібрав під свій прапор повсталих рабів. І особливо часто — образ легендарного богоборця Прометея. Нащадками Прометея вона називає свій народ, уславлює борців, які „блискучу іскру з неба здобувають”. Ліричний герой поетеси — це тип нової людини, готової до подвигу, до найважчих випробувань.

Полум'яного оптимізму сповнений вірш „Contra spem spero”, в якому Леся Українка закликає не коритись долі, а боротися за своє щастя, вміти відстоювати його. Будучи важко хворою, все життя борючись з недугою, поетеса завжди була мужньою, стійко витримувала удари долі, сміялась крізь сльози.

Оптимізмом пройнятий і вірш „Мріє, не зрадь!” У ньому прославляється подвиг борців за волю. У вірші „Напис в руїні” Леся Українка стверджує безсмертя народу та велич його творчої праці. Народ є творцем усіх цінностей і багатств — така основна думка поезії. Поетеса протиставляє силі владного тирана силу народу і проголошує: „Хай гине цар!”

Леся Українка прожила життя, сповнене невимовних страждань і гіркоти. Але її творчість звучить оптимістично. У ній на повний голос пролунали життєрадісні мотиви, сповнені віри в невичерпні сили народні. Поетеса живе серед нас, вона не вмерла, а тільки зробила крок у безсмертя:

   Ні! Я жива, я буду вічно жити.

   Я в серці маю те, що не вмирає.

Не випадково сьогодні Леся Українка — одна з найулюбленіших поетес багатьох і багатьох любителів поезії. Людина високого духу, вона у своїй творчості створила образи, які й для нашого покоління стали прикладом національного характеру, патріотизму, мужності — тих якостей, які так необхідні, щоб будувати в рідній Україні нове життя.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.