Крах мрій Олени Ляуфлер про незалежне становище (за повістю „Людина”) - ІІ варіант - 10 клас - ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Крах мрій Олени Ляуфлер про незалежне становище (за повістю „Людина”) - ІІ варіант - 10 клас - ОЛЬГА КОБИЛЯНСЬКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Повість „Людина” була написана у 1894 році. Вона є відгуком на проблему, яка хвилювала в той час багатьох представників провідної інтелігенції — емансипація жінки. Ця повість — перша в нашій літературі спроба розкрити цю проблему.

Твір присвячений приниженому становищу жінки в тодішньому галицькому суспільстві. Олена Ляуфлер — молода дівчина з небагатої буржуазної сім'ї — повстає проти традиційного трактування ролі жінки в суспільстві, де домінують чоловіки, проти насильного обмеження її інтересів трьома німецькими „К” Kinder, Kirche, Kuche (діти, церква, кухня). Олена це жінка, яка одстоює своє право бути людиною, мати право на саморозвиток і зростання, на особистий вибір, мати можливість реалізувати все це. Вона зростає в типовій буржуазній сім'ї, де панує консерватизм та міщанство, де праця вважається чимось безчесним. Дівчина багато читає, тонко відчуває красу в природі, мистецтві, її хвилює музика. Вона прагне ротистояти диктатові обивательської моралі, збере

гти свою людську гідність, віру у високе покликання людини.

У цьому її підтримує єдиний друг студент-медик Стефан Лієвич. Він навчався у Швейцарії і звідти привіз нові погляди на суспільне життя, на місце жінки в ньому. Він вважав, що майбутнє жінок — у їхніх руках, що освіта спрямує їх на нові шляхи.

Не судилося щастя Олені. Студент помер, вона лишилась його підтримки. Світ, якому вона намагалася протистояти, виявився сильнішим, і під тягарем суспільних та родинних обставин дівчина надломлюється. Щоб врятувати своїх батьків від повного розорення і знайти хоч якусь опору в житті, вона змушені вийти заміж за духовно убогу і чужу їй людину — лісника Фельса. Найстрашніше в цьому те, що Олена змушена зрадити себе, свої переконання, відмовитись від надії на повнокровне, цікаве, корисне для суспільства життя. Щирий ідеалістичний порив дівчини стикається з рутинністю повсякдення і зазнає поразки в нерівному двобої. Хіба не трапляється таке в житті?

Маємо надію, що Олена зможе залишитися людиною, що її душа відродиться для майбутніх дітей і в них. Хоча вимушеним одруженням героїні Ольга Кобилянська підкреслює безвихідність становища жінки в тогочасному суспільстві, але все одно ми відчуваємо дух нескореності, маємо надію на відродження душі Олени для подальшої боротьби за свої ідеали.
Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.