Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література - розробки уроків
Світова велич українського поета. Огляд вивченої поетичної спадщини Т.Шевченка і його малярського доробку, прози, драматургії
Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас
Мета: узагальнити й систематизувати знання учнів про життя та творчість Т.Шевченка; виявити рівень засвоєння вивченого матеріалу; розвивати логічне й аналітичне мислення; виховувати повагу до поетичного слова митця, сформувати естетичні смаки і вподобання; розвивати навички роботи у команді.
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань у формі вікторини.
Обладнання: проектор, мультимедійна презентація, картки самооцінювання учнів, картки з позначками номеру команди.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні у нас останній урок у цьому семестрі із вивчення творчості основоположника нової української літератури Тараса Шевченка. Протягом вивчення творчого доробку Кобзаря ми познайомилися з цікавими та глибокими поезіями, драмою та повістю. Його твори не раз нас захоплювали, викликали дискусії та змушували замислюватися.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
Тема уроку — «Світова велич українського поета. Огляд вивченої поетичної спадщини Т.Шевченка і його малярського доробку, прози, драматургії». Нашим завданням сьогодні є пригадати вивчений матеріал, систематизувати знання із цієї теми та ще раз насолодитися геніальними творами Тараса Григоровича. Це ми будемо робити у цікавій формі — вікторині.
- Щойно я познайомила вас з метою нашого уроку. А тепер пропоную, щоб кожен із вас поставив перед собою власну ціль, яку б він хотів досягнути на сьогоднішньому уроці і озвучив її починаючи словом «хочу».
Орієнтовні відповіді учнів:
· Хочу:
-дізнатися більше про життєвий і творчий шляхи Т.Шевченка;
-обмінятися думками про творчість поета;
-запам’ятати основні дати в житті Кобзаря;
-висловити власну думку про творчість поета;
-продемонструвати власні здібності в декламації віршів;
-пригадати основнідати в житті Т. Шевченка;
-розвинути здібності логічні та аналітичні.
-Я сподіваюся, що кожен із вас зможе сьогодні досягнути своєї мети. Отже, почнемо!
ІV. Основний зміст уроку (Відтворення та систематизація понять і засвоєння відповідної системи знань)
- Перш за все, нам потрібно розділитися на 3 команди. Для цього прошу кожного взяти картку із відповідним номером. Учні, які отримали картку із №1 займають перший ряд, із №2 — другий ряд, із №3 — третій ряд. У вас є 2 хвилини на визначення того, хто стане капітаном, а також ви маєте придумати назву для вашої команди.
- Отже, всі готові? Прошу капітана кожної команди презентувати її.
(презентації команд)
- Для того, аби визначитися, за яким порядком будуть давати свої відповіді команди, необхідно на швидкість виконати перше завдання: спробуйте прочитати те, що писав сам Т. Шевченко про свою поему «Гайдамаки».
Відповідь: Про те, що діялось на Україні 1768 року, розказую так, як чув од старих людей…
- Ми визначились із порядком відповідей команд, тому йдемо далі. Перед вами зображена таблиця із цифрами від 1 до 45. Під кожною із них зашифроване певне завдання. Капітан, порадившись із командою, називає цифру і перед вами з’являється завдання. Проте у 1 комірці є бонус +1 бал без виконання завдання. Цікаво, кому пощастить відкрити саме цю комірку?
1 завдання: Прочитайте літери в рядках. Видаливши з них слова відомої поезії Т. Шевченка про своє дитинство, можна буде прочитати назву поезії, якою поет розпочав свою захалявну книжечку під час заслання в Орській фортеці 1848 р.
Відповідь: «А нумо знову віршувать»
2 завдання: Назви ім'я героїні поеми «Слепая», розгадавши кросворд.
Відповідь: Оксана.
3 завдання: Відшукай у квадраті назву міста, де було написано поему «Тризна»
Відповідь: Яготин.
4 завдання: Прізвище художника, з яким вперше познайомився молодий Шевченко у Літньому саду.
Відповідь: Іван Сошенко.
5 завдання: Відгадай назву поезії Т. Шевченка.
Відповідь: «Наймичка».
6 завдання: Кому присвятив Т. Шевченко поему «Кавказ»?
Відповідь: Якову де Бельмену.
7 завдання: Скільки повістей російською мовою, написаними Шевченком, збереглося до нашого часу? Наведіть 5 назв.
Відповідь: 9. «Княжна», «Художник», «Наймичка», «Музикант», «Прогулка с удовольствием и не без морали».
8 завдання: Які слова стали девізом життя і творчості Кобзаря на засланні?
Відповідь: «Караюсь, мучусь, але не каюсь!»
9 завдання: Назвіть особу, якій Тарас Шевченко присвятив поему «Неофіти».
Відповідь: Михайлу Щепкіну.
10 завдання: Озвучте періодизацію творчості Т. Шевченка за Франком.
Відповідь:
1) рання творчість (1838-1843 pp.);
2) життя і поетична творчість періоду «Трьох літ» (1843-1847 pp.);
3) життя і поетична творчість періоду заслання (1847-1857 pp.);
4) останні роки життя і поетичної творчості (1857-1861 рр.).
11 завдання: Скільки всього видань мав «Кобзар»? Назвіть роки кожного.
Відповідь: 3 видання: 1840, 1844, 1860.
12 завдання: Продекламуйте уривок із поеми «Гайдамаки».
13 завдання: Назвіть перший варіант назви драми «Назар Стодоля».
Відповідь: «Данило Рева».
14 завдання: Кому присвячено поему «Катерина»?
Відповідь: Жуковському.
15 завдання: Перестав прямокутники з буквами так, щоб можна було зліва по вертикалі прочитати рядки з відомої поеми Т. Шевченка «Сон». Якщо правильно виконати завдання, то справа по вертикалі можна буде прочитати продовження цієї поезії.
Відповідь: «У всякого своя доля і свій шлях широкий».
16 завдання: Продекламуйте уривок із поеми «Чигрине, Чигрине».
17 завдання: Назва поеми, яка починається словами:
«…За горами гори, хмарою повиті»
Відповідь: «Кавказ».
18 завдання: Озвучте зашифрований текст твору Т. Шевченка.
19 завдання: Назвіть рукописну збірку творів, автографи з якої залишилися до нашого часу.
Відповідь: «Три літа».
20 завдання: Пригадай героїв повісті «Художник»
Відповідь: Соколов, Борисов, Брюллов, Михайлов, Венеціанов.
21 завдання: Яку художню роботу виконував молодий Шевченко із Ширяєвим?
Відповідь: розписував Великий театр.
22 завдання: Коли Шевченку як художнику було присвоєно звання академіка?
Відповідь: 2 вересня 1860.
23 завдання: Хто є автором картини? Кого зображено на ній?
Відповідь: автор — Т. Г. Шевченко, на картині — Євген Гребінка.
24 завдання: Назвіть 5 лауреатів Шевченківської премії
Відповідь: Раду Поклітару, Володимир Рутківський, Марія Матіос, Іван Багряний, Богдан Ступка.
25 завдання: Коли було викуплено Т. Шевченка з кріпацької неволі?
Відповідь: 22 квітня 1838 року.
26 завдання: Як називалась таємна політична організація, в якій брав участь Шевченко?
Відповідь: Кирило-Мефодіївське товариство.
27 завдання: Продекламуйте уривок із поеми «І мертвим, і живим».
28 завдання: Назвіть головних героїв поеми «Наймичка»
Відповідь: Ганна, Марко, Трохим, Настя, Катерина.
29 завдання: Скажіть назву ліричного триптиху Т. Шевченка. Дайте визначення поняттю «триптих».
Відповідь: «Доля», «Муза», «Слава». Триптих - композиція з трьох самостійних, проте пов’язаних спільним ідейним змістом та мотивом мистецьких творів.
30 завдання: Як називається ця картина?
Відповідь: «Селянська родина».
31 завдання: Як називається ця картина?
Відповідь: «Пожежа в степу».
32 завдання: Розкажіть про вшанування пам'яті Тараса Шевченка.
33 завдання: БОНУС +1 бал.
34 завдання: З якої поезії Тараса Шевченка взято ці рядки?
Моя мати... чого вона, Вона все журилась І на мене, на дитину, Дивилась, дивилась І плакала. Я не знаю, Мій брате єдиний! Хто їй лихо заподіяв? Я була дитина, Я гралася, забавлялась, А вона все в'яла Та нашого злого пана Кляла-проклинала.
Відповідь: «Лілея».
35 завдання: З якої поезії Тараса Шевченка взято ці рядки?
Задзвонили у Констанці
Рано в усі дзвони.
Збиралися кардинали,
Гладкі та червоні,
Мов бугаїв загороду,
І прелатів лава.
І три папи, і баронство,
І вінчані глави;
Зібралися, мов Іуди,
На суд нечестивий
Против Христа. Свари, гомін,
То реве, то виє,
Як та орда у таборі,
Або жиди в школі...
І всім разом заціпило!..
Відповідь: «Єретик».
36 завдання: З якої поезії Тараса Шевченка взято ці рядки?
А ти, пречистая, святая, Ти, сестро Феба молодая! Мене ти в пелену взяла І геть у поле однесла. І на могилі серед поля, Як тую волю на роздоллі, Туманом сивим сповила.
Відповідь: «Муза».
37 завдання: З якої поезії Тараса Шевченка взято ці рядки?
Будеш, батьку, панувати, Поки живуть люди, Поки сонце з неба сяє, Тебе не забудуть!
Відповідь: «На вічну пам'ять Котляревському».
38 завдання: Продовжіть рядки…
Відповідь: Свою Україну любіть.
Любіть її… во врем'я люте,
В остатню, тяжкую мінуту
За неї Господа моліть.
39 завдання: Розгляньте картину. Назвіть особу, зображену на картині, й автора картини. Дайте коротку інформацію про роль цієї особи, що на картині, у житті Т. Г. Шевченка.
Відповідь: автор — Карл Брюллов, на картині — Жуковський. Вони сприяли викупу Шевченка з кріпацтва.
40 завдання: Назвіть подію, що трапилася 5 квітня 1847 р.
Відповідь: арешт Шевченка.
41 завдання: За поданими фактами із твору назвіть поезію Т. Шевченка
Відповідь: «Причинна».
42 завдання: Герої із якого твору подані на слайді?
Відповідь: «Назар Стодоля».
43 завдання: На думку Т. Шевченка («Чигрине, Чигрине»), «Вкраїна надіюв степу оддала»…
А Усім, хто її вартий.
Б Славетному козацтву.
В Лірникам і кобзарям.
Г Майбутньому поколінню.
Відповідь: Г Майбутньому поколінню.
44 завдання: До якого твору Т. Шевченка може стати ілюстрацією ця картина?
Відповідь: «Кавказ».
45 завдання: Як зображена на світлині споруда пов'язана з долею Шевченка?
Відповідь: поет був в'язнем каземату III відділу біля Ланцюгового мосту в Петербурзі.
V. Підведення підсумків уроку.
· Підведення та оголошення результатів вікторини.
· Рефлексія за допомогою метода «Мікрофон».
- Чи вдалося вам реалізувати свою мету?
· Самооцінювання учнів, внесення результатів до картки.
VІ. Домашнє завдання.
Опрацювати роман П. Куліша «Чорна рада», підготувати повідомлення про Чорну раду 1663 року в Ніжині (коротка історична довідка).