Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література - розробки уроків
Володимир Винниченко. Цікава історія життя письменника. «Федько-халамидник». Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди
Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир
Мета: познайомити шестикласників із постаттю В.Винниченка; навчати аналізувати зміст оповідання, основні риси вдачі дійових осіб; удосконалювати навики, характеризувати головного героя, оцінювати життєві позиції персонажів та висловлювати своє ставлення до зображуваного; розвивати культуру зв’язного мовлення, увагу, уміння робити висновки; виховувати порядних, чесних, співчутливих людей, які уміють співпереживати, творити й обстоювати добро.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Обладнання: портрет письменника, ілюстрації до твору (заготовки, учнівські), текст твору, мультимедійний комплекс, збірочки творів В.Винниченка, репродукції його картин.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент
Рефлексія
Доброго дня. Сьогодні ми бачимося вдруге, зробімо ж так, щоб ця зустріч запам’яталася, як щось хороше, приємне. Я пропоную нам створити навколо ауру добра, а ви мені у цьому допоможете.
- А чи вмієте ви виразно читати?
- А хором?
- А під музику?
- Чудово.
(Візьміть аркуші, що лежать у вас на партах)
- Отже, я — музика, ви — слова. Дозвольте розпочати мені.
- Я — творчий учитель. А ви?
(Учні проказують хором)
- Я — творчий учень.
- Вмію висловлювати думку.
- Ціную думки однокласників.
- Шукаю істину, бо хочу знати.
- То що ж, налаштувалися на роботу.
ІІ. Оголошення теми та мети уроку
Тема сьогоднішнього уроку: Володимир Винниченко. Цікава історія життя письменника. «Федько-халамидник» . Художня розповідь про дивовижного хлопчика Федька, його життя і пригоди.
Прошу розгорнути зошити і записати дату і тему уроку.
(Учні записують, учитель формулює мету уроку)
Я хочу, щоб на сьогоднішньому уроці ви познайомилися з постаттю В.Винниченка; добре знали зміст прочитаного оповідання, основні риси вдачі дійових осіб, оцінювали життєві позиції персонажів та висловлювали своє ставлення до зображуваного, проводили аналогії з сучасним життям. А головне, вийшовши з уроку, зрозуміли людську сутність Федька й усвідомили, що життя — це найбільша цінність, дарована Богом.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Одним із завдань нашого уроку є знайомство із постаттю письменника.
- Чи чули ви уже прізвище Винниченко?
Кожне знайомство починається із зустрічі. Тому пропоную вашій увазі портрет В.Винниченка.
На другому слайді зображено сфери діяльності письменника. Давайте розглянемо схему і з’ясуємо, ким був автор.
Доповнення учителя
1. Брав активну участь в житті київської молоді, став лідером революційної української парті.
2. Очолював Директорію — уряд УНР.
3. Його полотна були представлені на виставці в Парижі, де їх високо оцінив сам Пікассо.
(Демонстрація картин)
4. Вистави, поставлені за його п’єсами, мали великий успіх у театрах Риму, Парижа, Берліна.
5. Написав перший в українській літературі фантастичний роман «Сонячна машина» .
6. Як дитячий письменник дебютував оповіданням «Кумедія з Костем» .
(Демонстрація виставки)
- Як ви гадаєте, що надихає письменника в написанні творів про дітей?
Так, справді, автора надихнули власні дитячі спогади.
Зараз послухайте спогади сучасників про Винниченка.
…Над ворітьми подвір’я була дерев’яна скриня, в якій любив сидіти малий та слідкувати за тим, що робилося навкруги… І коли хтось із дітей вертався з чимось їстівним, за чим послала чужа мати, то малий Володимир, граючись у Солов’я-Розбійника, зненацька вистрибував зі своєї схованки й вимагав данини. Він ніколи не забирав усього, а тільки невеличку частину. І це не від жадності до ласощів, але для того, щоб показати свою силу, владність. Коли бідний данник починав плакати, Соловей-Розбійник вертав йому відібране, давав потиличника й відпускав.
Сусідських дітей тримав трохи в терорі, бо був дуже сильний для свого віку й вольовий, упертий.
- Кого нагадує вам ця розповідь?
Так, Винниченка в дитинстві нагадує Федько-халамидник. Зачитайте цитату з тексту. Сторінка 57.
Читаючи оповідання, ви звернули увагу, що всі події обертаються навколо хлопчика, з яким тісно пов’язані всі інші персонажі.
Розгляньте схему і прокоментуйте її.
Як бачите, у центрі перебуває Федько. Отже, він головний герой. З ним спілкуються інші персонажі твору, через їхні взаємини всебічно розкривається характер Федька. Це другорядні герої.
- Отже, якого героя називають головним? (Який діє протягом усього твору і характер якого розкрито найповніше).
- А яких другорядними? (Які сприяють висвітленню характеру головного героя).
Пригадаймо зміст оповідання. У мене є кілька ілюстрацій до твору, які стануть вам у пригоді. Прошу когось з учнів вийти до дошки та розмістити ілюстрації відповідно до послідовності розгортання подій. Інші діти шукають цитати епізодів, які співвідносні з ілюстраціями.
Сформулюємо тему твору, про що твір? (Зображення відкритого серця дитини, яке протиставляється жорстокості дорослих)
- Чому автор назвав твір не просто «Федько», а «Федько-халамидник»?
- Що означає слово «халамидник»?
Словникова робота
Халамидник — слово застаріле 1. босяк, голодранець, 2. бешкетник, пустун.
Попрацюємо в зошитах. За 3 хв. Кожен з вас, але по рядах, виконає такі завдання:
1-й ряд — Як називають Федька його батьки?
2-й ряд — Друзі?
3-й ряд — Дорослі?
(Відповіді учнів)
1 ряд
- Як це характеризує батьків?
- Чи можна дійти висновку, що вони не люблять свого сина?
2 ряд
- Як ставляться хлопці Спірка, Стьопка, Грицько до Федька?
- Чи можна назвати їх друзями?
3 ряд
- Чи правильно чинять дорослі, тільки спостерігаючи за дитиною, яка в небезпеці?
Підсумок: Що в людини є найціннішого? (Життя)
З Федьком постійно трапляються якісь пригоди. Як ви вважаєте, чи відповідально хлопчик ставиться до свого життя. Спробуйте через вчинки Федька передати його сутність.
Учні розподіляють вчинки.
- Отже, Федько — пустун, бешкетник, чи хороший чесний хлопець?
(Відповіді учнів)
- Чому не можемо прийти до одностайної відповіді? (Тому що не тільки Федько винен, що він такий)
- Чи завжди головний герой робить правильний вибір?
- До чого призвів неправильний вибір батьків? (Син недоглянутий, замкнений) Толі? (Збрехав — Федько постраждав) Федька? (Втратив найбільшу цінність — життя)
Чи знаєте ви, що за статистикою хлопчиків народжується більше, ніж дівчаток. Проте до 25-річного віку кількість дівчаток переважає.
- Чи правильно вчинив герой, дозволивши спочатку слабкому Толі опинитися на небезпечних крижинах, а тоді, наражаючи себе на небезпеку, рятувати хлопця?
(Відповіді учнів)
- Чи була жертва Федька виправданою?
- Чи легко вам зорієнтуватися в складних ситуаціях?
(Відповіді учнів)
Федько — ваш ровесник. Не таємниця, що сучасні діти дуже часто наражають себе на небезпеку, роблячи неправильний вибір.
Творче завдання:
Пропоную за 2 хв. скласти кожному з вас по 5 «Порад ровеснику» , аби їх оминула доля Федька, використовуючи спонукальні речення.
Учні зачитують поради
1. Люби життя.
2. Будь вірним другом.
3. Шануй батьків.
4. Цінуй кожну хвилину.
5. Слухайся свого серця.
- Що ж ви зрозуміли, діти, з оповідання «Федько-халамидник» ?
(Відповіді учнів)
- Чи можемо сформулювати ідею твору? (Ідея — виховувати чесність, незрадливість своїх намірів і водночас засудити схильність до нерозважливих вчинків)
Протягом уроку ми створювали добру атмосферу. Я бажаю, щоб життя ваше було наповнене усім світлим, теплим, добрим. Тому на завершення запалю свічечку — своєрідний символ життя. Бажаю вам горіти і не згоряти, дарувати тепло своїх сердець рідним, близьким, друзям. Пам’ятайте: життя — найголовніша цінність, дарована людям.
Читаю вірш О.Радченка «Свічки життя» . (Учні в цей час передають один одному запалену свічку)
По-різному горять свічки життя:
Одна — лиш мерехтить, інша — палає.
А ще в житті й по-іншому буває:
Ледь загорівшись, свічечка згасає.
По-різному горять свічки життя:
Одні — для інших, інші — лиш для себе.
Одні горять, бо звикли, що так треба,
Другим горіти — це уже потреба,
Бо це — минуле й майбуття.
Нехай горить свіча життя!
Дякую за активну і змістовну роботу. (Відзначаю найактивніших, оцінюю учнів)
IV. Домашнє завдання (записане на дошці)
Дібрати цитати до характеристики Федька і Толі.