Твір на тему - „Жіноче щастя“ в романі П. Мирного та І. Білика „Хіба ревуть воли, як ясла повні?“

Твір на тему - „Жіноче щастя“ в романі П. Мирного та І. Білика „Хіба ревуть воли, як ясла повні?“

Усе своє життя людина прагне бути щасливою. Особливий потяг до щастя – у жінки, їй хочеться створити свій дім, родину, кохати й бути коханою. Та не судилося стати щасливими жінкам у романі П. Мирного та І. Білика „Хіба ревуть воли, як ясла повні?“

Найтрагічніше склалася доля Мотрі, матері Чіпки. Нестерпно тяжко жилось їй: одне – убозтво, з якого вона не могла вибратися довгі роки, а інше – неприязне ставлення забобонних, затурканих односельців, котрі з острахом обминали подвір’я Мотрі. Селяни хрестилися, проходячи повз стару хату з проваленою покрівлею, вибитими вікнами, чорними стінами.

Тяжко бідувала Мотря, бо доводилось їй працювати на чужому полі, у чужій оселі, і єдиною надією для неї був син Нечипір. Мріяла мати, що виросте він порядною людиною, стане добрим хазяїном, і здається, доля вперше всміхнулася жінці: син завів своє хазяйство, почав працювати на своїй землі, одружився. Але надії Мотрі були марними, бо покинув Чіпка господарювання, став шукати свою „правду“, побратався з п’яницями й злодіями. Мотря аж почорніла від горя, чекала на смерть, як на бажаний подарунок; вона все була готова віддати заради сина, але не змогла бути байдужою до страшного злочину, який скоїв Чіпка, і викрила його, ставши самою правдою, совістю…

Не менш трагічна доля Галини – дружини Чіпки. Ця красуня, що зачарувала хлопця з першої зустрічі, виросла в злодійській родині. Зло оточувало її з самого дитинства, але не спотворило її душі; добра, щира, справедлива, вона закликає чоловіка жити по правді. Її кохання допомагає Чіпці на якийсь час повернутися до чесного хліборобського життя.

Та слабкими виявилися сили жінки: знову Чіпка опинився в зграї злодіїв і бандитів, а їхня нова чепурна й привітна хата стала розбійницьким притоном. Галі не вдалося, на жаль, усовістити запеклі „харцизяцькі душі“, зруйнувати гультяйство та злочинні нахили чоловіка. Дізнавшись про останній страшний злочин Чіпки, жінка не витримала: втратила розум і заподіяла собі смерть.

Долі Мотрі та Галі трагічні, кожна з них, як може, намагається врятувати Нечипора, але всі їхні спроби марні. Чіпка став убивцею не тільки восьми невинних душ, а й найрідніших, найдорожчих йому людей – матері й дружини.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.