Твір на тему - Дитинство Чіпки – основа його бунтарства (за романом П. Мирного та І. Білика „Хіба ревуть воли, як ясла повні?”)

Твір на тему - Дитинство Чіпки – основа його бунтарства (за романом П. Мирного та І. Білика „Хіба ревуть воли, як ясла повні?”)

Споконвіку точиться на землі боротьба між добром і злом, якій не видно кінця-краю. П. Мирний та І. Білик у романі „Хіба ревуть воли, як ясла повні?” яскраво показують борсання сильної людини між цими двома протилежними началами.

Батька свого Чіпка не знав, ніколи не бачив, а мати його – вбога селянка. Мотря жила зі своєю матір’ю, ледве перебивалася випадковими заробітками у багатших сусідів. У холоді, постійносу недоїданні виростав Нечипір, ще з раннього дитинства, часто битий долею, ровесниками та матір’ю, хлопець ріс замкнутим, відлюдькуватим; єдиною відрадою в його сирітстві була баба Оришка. Дитяче товариство його не приймало: безбатченко, злидень; мав він від ровесників тільки стусани та образи. Не злюбив він це товариство, похмуро дивився на дітей і тікав від них до баби – у світ казки й життєвої мудрості. Він цікавився всім: і птахами, і землею, і Богом; діставав наївні пояснення, що відповідали знанням і світогляду баби Оришки, та не сприймав їх на віру, а ставився до них критично, що свідчило по глибокий природний розум хлопця.

Усе, що Чіпка бачив і чув, примушувало його замислитися, викликало часом далеко не дитячі запитання. Злидні погнали дванадцятирічного хлопчака в найми до куркуля Бородая; коли ж той побив його за непослух, Чіпка ледь не спалив господарство. Це був перший вияв протесту, який потім перейшов у стихійне бунтарство; відтоді він і „поніс у серці гірке почуття ненависті на долю, що поділили людей на хазяїна й робітника”. Закипіла в дитячому серці злість до жорстоких людей; недоля та неволя, в яких зростав хлопець і жили близькі йому люди, почали пробуджквати в його серці ті давні зерна ненависті.

Наруга над любимим дідом Уласом, якого на старість зробили панським попихачем, та розповідь про батькове безталання пошматували на клапті те всепрощення, яке намагалася прищепити Чіпці баба Оришка, знищили й без того його слабку віру в Божу справедливість. Він дедалі більше нагадував свого батька, бо виростав упертим, непокірним, швидким на розправу, не визнавав ніяких заборон.

Як відомо, все, що закладено в людську душу в дитинстві, залишається назавжди. Ненависть до людей, яка викорінилася в серці Чіпки з малих літ. Штовхнула його на шлях злодія й убивці, витіснивши світлі думки, мрії, надії.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.