Всі публікації щодо:
Літературознавство

Кесар Андрійчук

Український письменник Кесар Омелянович Андрійчук народився 22 березня 1907 р. в с. Латанці Кам’янець-Подільської губернії в бідній багатодітній родині. У віці 16 років після закінчення єдиної трудової школи у своєму селі вступив до Вороновицького технічного училища, де навчався на столяра та займався громадською діяльністю.

У 17 років із путівкою комнезаму поїхав до Вінниці, де став слухачем педагогічних курсів ім. І. Франка, а за три роки вступив до Одеського ІНО на літературний факультет і паралельно з навчанням відвідував міське літературне об’єдання, де починали свій творчий шлях відомі письменники.

За початок свого творчого шляху автор вважає січень 1927 року, коли вперше було надруковано його вірш „21 січня” (в „Червоному степу”), і відтоді його твори стали регулярно з’являтися на шпальтах одеських видань (наприклад, „Чорноморська комуна”, „Молода гвардія” тощо). Того ж року автора було прийнято до ВУСПП.

1931 року в Харкові побачила світ перша й остання книжка письменника – поетична збірка „На зламі”. Друга збірка не встигла вийти, бо восени 1937 р. Андрійчука було заарештовано органами НКВС і без суду й слідства засуджено до десяти років ув’язнення у виправно-трудових таборах, не зважаючи на його скарги, протести, клопотання. Однак 8 березня 1947 р. його звільнили без пояснень і вибачень, але з вимогою оселитися в Кемеровській області, де він став шкільним учителем.

На той час про літературну працю не могло бути й мови, лише 1956 р. після повторного перегляду її справи вироки 1930-х років було скасовано, тож його було поновлено в лавах членів Спілки письменників. Помер Андрійчук 7 серпня 1958 року.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.