Твір на тему - “Іліада“. Втілення в образах Ахілла й Гектора Античного ідеалу воїна -героя. Характер взаємин богів і героїв у творі - Конспект уроку

Твір на тему - “Іліада“. Втілення в образах Ахілла й Гектора Античного ідеалу воїна -героя. Характер взаємин богів і героїв у творі - Конспект уроку

Мета: дати уявлення учням про поему “Іліада“. схарактеризувати образи Ахіла й Гектора, розкрити стосунки богів і героїв у поемі.

Хід Уроку

Добре вмирати тому, хто, боронячи рідну країну,

Поміж хоробрих бійців подає в перших рядах...

Тіртей

1. Актуалізація опорних знань учнів

2. Домашнє завдання (опитування).

3. Стосунки між богами і людьми у поемі Гомера “Іліада“ і міфах Троянського циклу

Доля героїв поеми “Іліада“, як і персонажів давньогрецьких міфів, залежить від волі богів, від їхнього втручання у перебіг подій. Наприклад, у ту мить, коли розгніваний Ахілл уже готовий кинутися на Агамемнона, з Олімпу несподівано спускається Афіна (яку бачить лише Ахілл) і хапає Ахілла ззаду за кучері, Вона передає йому наказ богів: він може як завгодно сперчатися з Агамемноном, але боги, які їм допомагають, не бажають двобою між грецькими воїнами.

Герої Гомера - Менелай, Агамемнон, Ахілл - не бояться сперечатися з богами, іноді заперечують їм досить грубо.

Мати Ахілла, богиня Фетіда, постійно намагається вберегти свого сина від пророцтв і ховає Ахілла на острові Скірос, у палаці царя Лікомеда. Саме втручання бога Аполлона несе смерть непереможному Ахіллові. Розгніваний Апполон, невидимий для всіх, скеровує стрілу Паріса, і вона вражає Ахілла в П“яту, єдине місце, куди можна було вразити великого воїна.

Дві велетенські дивовижні змії, що їх посилає Афіна Паллада, вбивають мужнього Лаокоона і двох його ні в чому не винних синів. Лаокоон гине тому, що, всупереч волі богів, хоче врятувати Трою

Боги постійно втручаються у життя героїв і навіть сама Троянська війна зумовлена волею богів. (Згідно з давньогрецькими міфами Земля знемагає від непосильної кількості людського населення і звернулася до Зевса з проханням, щоб той скоротив людський рід. Зевс вирішив допомогти Землі і тому замислив війну між греками і троянцями)

Самі боги мають людські риси: бувають жорстокі і підступні.

Царевич Трої Паріс якось поїхав у Спарту і там закохався у прекрасну Єлену дружину царя Менелая. Викрав Паріс Єлену і відвіз її у Трою. Розгніваний Менелай разом зі своїм братом Агамемноном зібрали зі всієї Греції стотисячне військо і рушили на могутню Трою

Десять років тривала війна між греками і троянцями, лише хитрістю вдалося грекам перемогти. Заховавшись у величезному дерев“яному коні, проникли вони у місто і спалили Трою,а Єлена була повернена Менелаю. Про всі ці події нам відомо з давньогрецьких міфів, про них не йдеться у поемі “Іліада“

4. Читання Іліади.

5. Іліада складається з 24 пісень. Основна лінія оповіді розгортається у І, ХІ, ХУІ-ХХІІ піснях. Дія поеми охоплює приблизно 50 днів десятого останнього року, Троянської війни.

“Іліада“ - це епічна поема, стиль якої характеризується пластичністю, постійними епітетами, порівняннями, повтореннями.

У 70-х роках ХІХст. німецький археолог Генріх Шліман розкопав руїни міста, що їх сучасна археологія вважає залишками Трої. так було доведено, що події “Іліади“ не були міфічними.

6. Бесіда за прочитаним

- Що є темою оповіді “Іліади“? (Гнів Ахілла)

- На кого і чому гнівається Ахілл (На Агамемнона)

- Хто з безсмертних богів призвів до лютої ворожнечі (Бог Аполон, тому що Агамемнон зухвало зневажив його жерця Хріса)

- Чому настала моровиця в ахейському війську? Якою вона була? (Розгніваний Аполон наслав моровицю. Спочатку загинули всі тварини, потім вмирали люди)

- Що Гера підказала зробити Ахіллові (Скликати воїнів на раду)

- Чим завершилася суперечка між ахейським воєначальником і вождем мірмідонців? (ахіл добровільно віддав Брісеїду, але вирішив помститися Агамемнону).

Читати поему Гомера “Іліада“ досить складно, адже написана вона гекзаметром.

Слово гекзаметр у перекладі з грецької означає “шестимірник“. Гекзаметр - це віршовий розмір в античній поезії, шестистопний дактиль із паузою в середині віршованого рядка, що ділить рядок на два підрядки.

Домашнє завдання. Прочитати поему “Одісея“.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.