Всі публікації щодо:
Кобилянська Ольга

Українська література 10 клас - Хрестоматія - 2018

ТЕСТОВІ ЗАВДАННЯ ЗА ТВОРЧІСТЮ ОЛЬГИ КОБИЛЯНСЬКОЇ - Ольга Кобилянська (1863-1942) - МОДЕРНА УКРАЇНСЬКА ПРОЗА

І. Твір “Іmрrоmtu рhаntаsіе” за жанром

А новела

Б етюд

В нарис

Г есе

2. Центральним образом творів “Іmрrоmtu рhаntаsіе” та “Valse mеІаnсоligue” є

А живопис

Б поезія

В музика

Г театр

3. Героїнею твору “Valse mеІаnсоligue” не є

А Марта

Б Софія

В Ганнуся

Г Марія

4. “Цікава я, як довго будуть іще гудзики теліпатися коло і І пальта, коли пришиє кусник відорваного від сукні шнури, що наборзі пришпилила шпилькою, і коли позашиває свої рукавички!”

В уривку йде мова про

А     Анну

Б     Софію

В     Ганнусю

Г     Марту

5. Про Софію сказано в рядку

А     “І вона дала те слово матері. І коли її ховали, вона страшенно панувала над собою, щоб не зломити даного слова”

Б “Мала двадцять і кілька років, була знімчена полька і брала своє заняття дуже поважно. Дразлива і химерна, коли малювала, була в щоденнім житті наймилішою людиною”

В “Я — артистка і живу відповідно артистичним законам, а ті вимагають трохи більше, як закони такої тіснопрограмової людини, як ти!”

Г “Вчилася музики, і язиків, і прерізних робіт ручних, ба — і все інше, що лише можна було, забирала я в себе, щоб стало колись капіталом і обернулося в хосен”

6. Яку дивну звичку мала Софія?

А     гризти олівці

Б     гризти рукавички

В     насвистувати

Г     наспівувати

7. “Є рід любові жінок, — обізвалася тремтячим голосом, мовби боялася говорити, — на якій мужчина ніколи не розуміється. Вона для нього заширока, щоби зрозумівся на ній”

Ці слова належать

А     Марті

Б     Ганнусі

В     Софії

Г Анні

8. Інструмент, на якому грала Софія?

А     арфа

Б     фортепіано

В     скрипка

Г    віолончель

9. “З замилувань Софії бачу натуру тонкого стилю, дбалу про красу й штуку в повнім розумінні. А з другої сторони — вона для мене загадка. Байдужна на все, мов дерево”

Ці рядки свідчать, що Софія байдужа до

А     мистецтва

Б     музики

В     свого зовнішнього вигляду

Г     оточення

10. Героїням твору НЕ притаманне

А замилування красою

Б прагнення до гармонії життя

В прагнення до духовної досконалості

Г прагнення до сімейного затишку

1 Ганнуся

2 Софія

3 Марта

11.    Установіть відповідність між героями новели та їх характеристиками

А “Творчо обдарована особистість, лірична й емоційна. Такі деталі, як подерті рукавички або затикання найменших щілин у вікні розкривають у ній нервову, вразливу, чутливу до світу, замкнену особистість. Мистецтво стає засобом саморозкриття, віддушиною для духовних сил героїні, яка зазнала приниження у житті (через нещасливе кохання)”

Б “Втілення любові. Стримана, терпляча, жіночна, “ладна обійняти весь світ”, “вчилася музики, язиків і різних робіт ручних”. Готувалася стати вчителькою. За словами Ганни — вроджена жінка і матір”

В “Емоційна, нестримна, вибухова, непостійна. Однак натуру мала чисту, без фальшу. Її гарячковість швидко змінювалась добротою та чуйністю. Вона талановита і живе своїм ремеслом. В особистому житті не терпить приписів, їй байдуже, що скаже світ про її особисте життя”

Г “Героїня твору ще з десяти років за кохана у музи ку, відколи почула вперше ніжні акорди “настройщика фортеп’ян”. “Кождий його удар по клавішах і кождий живии рух його електризували її і виводили з рівноваги.. Те, що грав, була пристрасть, а як грав — зраджувало його яко людину...” Так трапилося у житті, що героїня не вчилася музики, але ті далекі дитячі спогади дали якийсь поштовх — вона не уявляла життя без музики, яка дивним чином впливала на неї”

12.    Мотивом новели “Valse mеІаnсоligue” НЕ є

А     нестримний пошук гармонії та краси

Б     жагуче бажання досконалості та рівноваги

В конфлікт особистості з навколишнім світом

Г боротьба жінок за рівність із чоловікамиНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.