Всі публікації щодо:
Опільський Юліан

Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік

Юліан ОПІЛЬСЬКИЙ

Юліан Опільський (справжнє ім’я — Юрій Львович Рудницький) — український письменник, автор численних художніх історичних творів, народився 8 жовтня 1884 року в м. Тернополі в родині вчителя, гімназії.

Майбутній письменник здобув гарну освіту — навчався в польській, потім, з 2-го класу, в українській Академічній гімназії, студіював філософію й класичну філологію у Львівському університеті, завершив студії в Граці (Австрія). У студентські роки Юрій Рудницький подорожував Італією, Грецією, Єгиптом. Музеї, історичні місця неодмінно привертали його увагу; збирав картосхеми міст, робив записи. Живі враження накладалися на багаті знання — все знадобилося згодом, коли писав історичну прозу. Хоча починав писати як поет — українською і німецькою мовами (збірка „За зорями“).

Юліан Опільський — автор „Підручника до науки німецької мови“ (1916), повісті „Іду на вас. Історичне оповідання з часів Святослава (960—972)“ (1918), історичного гостросюжетного пригодницького роману „Опирі“ („Упирі“) (1919), у якому художньо змальовано татаро-турецькі напади на українські землі, злигодні „ясиру“, поневолення українців польською шляхтою, та кількох інших творів історичної тематики.

Твори Ю. Опільського видавалися переважно Видавничою спілкою, Науковим товариством імені Т. Шевченка або Ставропігійним інститутом.

Отож пропонуємо вам познайомитися з цікавими, захоплюючими та повчальними сторінками історії України давніх часів...На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.