Всі публікації щодо:
Гулак Карпо

Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік

Карпо ГУЛАК

Карпо Гулак народився в с. В’язівок Павлоградського району на Дніпропетровщині в сім'ї селянина. Закінчив Новомосковську медичну школу, Слов’янський учительський та Запорізький педінститут. 50 років працював учителем, директором дитячого будинку та середньої школи у Дніпропетровській області. Відмінник народної освіти України.

Карпо Гулак — автор поетичної збірки „Ялтинські вечори“, книг „Дикі груші“, „Відлуння лихоліть“, „Кров і сльози“, „Дикуни“, „Голод“, „Тече річка невеличка“. Майже у всіх своїх творах розповідає про рідне село В’язівок, про його історичне минуле.

„Дай Боже, щоб такі сумні часи ніколи не звідали наші майбутні покоління людей“, — зауважує К. Гулак у передньому слові до своєї збірки „Дикі груші“. Не можна без хвилювання і болю читати його документальні оповідання „Дикі груші“ — про долю хлопчика, якого кидає мати на станції з надією, що він потрапить до дитбудинку і буде жити, „Шрам“ — про людську безпомічність і милосердя, „Баба Химка“ — „В її гіркій долі, — пише автор, — віддзеркалилася доля всієї України“.

Твір Карпа Гулака „Перекличка“ — спогад про дитячі роки, що збіглися з голодомором в Україні...На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.