Всі публікації щодо:
Сосюра Володимир

Хрестоматія Українська література 8 клас - С. Витвицька - Підручники і посібники 2017

ВАСИЛЬКИ - ВОЛОДИМИР СОСЮРА (1898-1965) - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Васильки у полі, васильки у полі,

і у тебе, мила, васильки з-під вій,

і гаї синіють ген на видноколі,

і синіє щастя у душі моїй.

Одсіяють роки, мов хмарки над нами,

і ось так же в полі будуть двоє йти,

але нас не буде. Може, ми квітками,

може, васильками станем — я і ти.

Так же буде поле, як тепер, синіти,

і хмарки летіти в невідомий час,

і другий, далекий, сповнений привіту,

з рідними очима порівняє нас.

З літературознавчих джерел

Вірш „Васильки” поет написав під впливом однойменної народної пісні. Це невеличка поетична мініатюра — роздум про вічну красу життя — зразок інтимної лірики.

Вірш має всього дванадцять рядків, але вони наповнені багатством асоціацій, виразністю образів і глибиною поетичного бачення. Поезія „Васильки” оспівує щире почуття щасливої миті в душі закоханих, тонкий лірик возвеличує кохання — сенс життя кожної людини. Сині васильки автор порівнює з кольором очей коханої. Цю барву художники-живописці вважають холодною. А під пером поета вона наповнюється теплом: „І синіє щастя у душі моїй”.

Природа у вірші одухотворена: вона радіє і сумує разом з ліричним героєм, у душі якого панує оптимістичний настрій навіть тоді, коли він усвідомлює конечність людського життя. На зміну одному поколінню приходить інше, а вічними й нетлінними залишаються краса кохання, теплота людських сердець, єднання людини з природою.

У вірші немає суму, що таке недовговічне людське буття. Оптимістична і філософська у своїй основі поезія вічно молодого співця допомагає людям жити й любити.