Українська література 9 клас - Хрестоматія - 2017 рік

ДОРОГИЙ ЧИТАЧУ!

У 9 класі українська література вивчається не так, як вивчалася досі: підручник не містить текстів, потрібно читати їх повністю або в рекомендованих обсягах. У цьому тобі допоможе „Хрестоматія. Українська література. 9 клас“.

На відміну від підручника, хрестоматія містить передусім тексти творів, але окрім них у нашій книжці є довідкові та навчальні матеріали, які допоможуть тобі зрозуміти задум письменника, а отже прочитати вірші і поеми, повісті і драми осмислено та глибоко. Роз'яснення незрозумілих (застарілих, запозичених, діалектних або рідковживаних) слів стануть у нагоді при опрацюванні текстів, збагатять словниковий запас. Деякі тексти подано в скороченому вигляді, але це не позбавляє того, що їх варто прочитати повністю.

Відповідно до програми, у хрестоматії є тематичні розділи: „Усна народна творчість“, „Давня українська література“, „Нова українська література“. Замислись, чому вони так називаються? Справді, твори вивчаються за хронологічним принципом, відповідно до того, коли вони були написані.

Тексти давньої літератури відкриють таємниці, як жили наші пращури, як вони мислили і відчували навколишній світ, як формувалася художня писемність. Серед творців нової літератури — наші класики, якими пишається Україна.“

Як працювати з посібником

Готуючись до сприйняття художнього твору, ви одразу отримаєте завдання — Підтвердити чи спростувати — твердження про його автора або ж власне сам твір, які усталилися в свідомості людей. Використовуйте їх як дороговкази для спрямування своєї роботи над текстом, з якими можна посперечатися або ж погодитися, хоча для цього потрібно прочитати твір, знати біографію митця, літературний процес цього часу.

Для самостійної роботи та роботи в класі запропоновано чотири види завдань:

ПОМІРКУЙ — ці запитання перевірять, як ти розумієш зміст твору та його особливості.

ПРОАНАЛІЗУЙ — завдання, що вимагають на матеріалі твору проаналізувати певне конкретне явище літератури.

ПРИГАДАЙ — завдання, які узагальнюють прочитане,

а також пов'язують літературний твір з іншими галузями науки і мистецтва.

СТВОРИ — творчі завдання, що допомагають розвинути в читача відчуття краси і сили художнього слова.

Бажаємо тобі дізнатися і відчути багато нового, цікавого, важливого!

Укладачі