Всі публікації щодо:
Куліш Пантелеймон

Українська література 9 клас - Хрестоматія - 2017 рік

ПАНТЕЛЕЙМОН КУЛІШ (1819-1897) - ЛІТЕРАТУРА УКРАЇНСЬКОГО РОМАНТИЗМУ - НОВА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРА

Підтвердити чи спростувати

Вигадані персонажі роману „Чорна рада” важливіші для сюжету, ніж історичні.

О підтвердити

О спростувати

Роман „Чорна рада” не втратив актуальності.

О підтвердити

О спростувати

Український письменник, фольклорист, етнограф, перекладач, критик, редактор, видавець. Автор першого історичного роману в українські літературі(„Чорна рада”), один з перших перекладачів Біблії українською мовою.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Значний внесок зробив П. Куліш у розвиток української мови. Він створив український алфавіт, який точно відтворив звукову систему нашої мови, відомий під назвою „кулішівка”. Зокрема цей правопис був ужитий для друку „Кобзаря”.

За нормами цього правопису видавався журнал „Основа”. У ній була вперше застосована українська буква І, з’явилася буква Ґ. Його книжка для читання „Граматка” (1857) стала своєрідним „українським букварем” для багатьох українців в XIX столітті аж до 1893 р. Мовознавчі роботи Куліша засвідчили світові, що українська культура має власне національне обличчя. Це був дуже сміливий крок, бо в Російській імперії підручники українською друкувати заборонялося.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.