Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Полтава Леонід

Всі публікації щодо:
Полтава Леонід

Полтава Леонід, або Єнсен (1921, с. Вовківці, Сумська обл. - 1990, Нью-Йорк, США; автонім - Леонід Едуардович Пархомович) - український письменник, радіожурналіст, публіцист, перекладач, громадський діяч. Один із засновників МУРу, член ОУП «Слово» та АДУКу (Асоціації діячів української культури).

У повоєнні роки опинився в концтаборах для біженців у Німеччині, куди був вивезений на примусові роботи. Після війни мешкає у Парижі, Мадриді, Мюнхені, де пише твори і займається журналістською діяльністю. З 1958 року назавжди переїздить до США. Там працює в українській редакції радіо «Голос Америки» та редагує щоденник «Свобода».

Автор багатьох прозових і поетичних книг, серед яких сатирична поема «Енеїда модерна», збірки «Поеми», «Валторни», «Смак сонця», «Із іспанського зшитка», « Українські балади», збірка оповідань «У вишневій країні», поема «Нескінчений бій», історичний роман «Тисяча сімсот дев’ять», повісті «Чи зійде завтра сонце», репортаж «Над блакитним Чорним морем», розвідки «Образ Степана Бандери в літературі і мистецтві», «Історія української народної помочі в Америці і Канаді», «Чому повстання 1648року було переможним» та багато ін.

Для дітей писав різножанрові твори, які видавалися окремими виданнями та розпорошені по журналах і читанках, серед них поеми-казки «Жучок Щербачок», «Слон по Африці ходив», «Вартові: про лелек, злого Грубаня і пожежу», «Котячий хор», «Живі забавки», «Лисячий базар», «Казка про Чародія-Лиходія, Івасика-козачка і чорне море», віршовані казочки «Зайчик клаповух», «З лісу зайчики ішли», «Гусяча казочка», «Маленький Індіанин», історичні оповідання «Маленький дзвонар із Конотопу», абетки «Абетка веселенька для дорослих і маленьких», «Абетки з історії України: Бо корінням у рідній землі», віршовані поезії «Лебеді», «Хто як говорить», «Лісова книга», «Самі складемо пісеньку», «Жабка», «Диво-апарат», «Всі полинем», «Різдво», «Зимовий сад», «Великодні писанки», «Три матусі» та ін., лічилки «Двадцять п’ять муравлів», пізнавальне оповідання «Де живуть наші птахи», пісні «Пісенька про журавля», «Охрестилась Україна», пригодницька повість для підлітків «Подорожі і пригоди Миклухи-Маклая» тощо.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.