Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Боднарчук Іван

Всі публікації щодо:

Боднарчук Іван (1910, с. Чернятин, Івано-Франківська область - 1990, Торонто, Канада; автонім чи псевдонім Іриней чи Іван Чабанрук) - український письменник, педагог, диригент, видавець і журналіст, громадський і культурний діяч, фундатор українсько-канадських товариств.

Лауреат премії імені І.Франка, нагороджений Шевченківською медаллю Конгресу українців Канади.

Голова та член різноманітних організацій: Об ’єднання українських працівників літератури для дітей і молоді ім. Леоніда Глібова, Мистецько-українського руху (МУР), Світової координаційної виховно-освітньої ради при Світовому конгресі вільних українців, Об’єднань письменників «Слово» та «Козуб». Директор Школи ім. М. Грушевського у Торонто (Канада), засновник і перший керівник Курсів українознавства на оселі «Київ», інспектор Централі шкільних рад при Комітеті українців Канади.

За часів Другої світової війни перебував у таборах переміщення осіб у Німеччині, далі - у 1948 році емігрував містами Канади: Саскатун, Кенора, Віндзор, Торонто.

Вважається майстром прозових нарисів, які з’являлися у збірках «Замрячені ранки», «Кладка», «Друзі моїх днів», «Заобрійні перегуки», «Знайомі обличчя», «На перехресних шляхах», «У вікнах життя». Для дітей видав прозові збірки «За Збруч», «Далекі обрії», окремо оповідання «Ми тут перші», «Коляда в діда Миколи», «На новій землі», «Михасева зустріч з Канадою» та інші. Написав повісті «Покоління зійдуться», «Розквітлі сузір’я», «У дорозі життя». Серед драматичних творів вирізняються збірка для дітей «Квіточка прибраній матусі», сценки з таборового життя «При спалахах ватри», «Наша ватра» та п’єса про життя УПА «Над Черемошем». У жанрі гуморесок написана збірка «На весело». Репортажами про шкільництво Канади є збірка «До рідних причалів». Автор чисельних статей на педагогічні теми та різноманітних публікацій про культурне життя українців у Канаді. Започаткував журнал для молоді «Сумківець», видавав студентські журнали «Тихий яр», «На оселі», «Ватра», редактором яких і був. Редагував ряд читанок і підручників для шкіл: «Ластівка», «Ромашка», «Соняшник», «Ватра», «Збірник диктантів».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.