Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Бризгун-Шанта Леся

Всі публікації щодо:

Бризгун-Шанта Леся (1920, с. Загара, Брацлавщина - 2011, Торонто, Канада) - українська дитяча письменниця, перекладачка, педагог, мистецтвознавець, громадська і пластова діячка.

Член Національної спілки письменників України, Об’єднання працівників літератури для дітей і молоді імені Леоніда Глібова, Об’єднання українських письменників «Слово», Спілки дитячих письменників та художників Канади. Лауреат 7 премій, серед яких премія імені Олекси Гірника, імені Лесі Українки, імені Дмитра Нитченка й «Тріумф».

У 1945 році родина Л. Бризгун-Шанти виїхала до переселеного табору УНРА в Регенсбурзі (Німеччина, Баварія), а 1948 року - до Канади.

Виступала у жанрі оповідання, повісті, казки. Авторка 23 книг для дітей і юнацтва: «Курчатко-Жовтенятко вчиться рідної мови», «Мандрівка Курчатка-Жовтенятка», «Слава Курчатку-Жовтенятку», «Перший Великдень Курчатки-Жовтенятки», «Многая літа, Кирпатенька Вивірочка!», «Вечірня молитва Галі і Петрика», «Галло! Галло! Галло! Отож слухайте!», «На хуторі дядька Марка», «Петрик і його Божий світ», «Петрик і осінній вітрик», «Мої звірята», «Родина ведмедів», «Родина Бобрів», «Родина Качуровських», «Родина Вивірковських», «Золотий горішок», «Про князя Лаборця та ще про маленьке вороня Миколу», «Моя таємниця» (з нагоди 1000-ліття Хрещення України), «Катруся летить в країну жовто- золотистої зірки», оповідання з визвольних змагань 1917-18 рр. «ХХУІ-337», «Кам’яна мушля», «Гелен Келлер», повість для юнацтва про голодомор в Україні 1932-1933 рр. «Чорні хмари над золотистим полем».На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.