Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Гошовський Богдан

Всі публікації щодо:

Гошовський Богдан

Гошовський Богдан (1907, Львівщина - 1986, Торонто; псевдоніми і криптоніми: Богдан Данилович, Б. Гармаш, М. Сухий, Б. Г., Б. Д., Д. Б., М. С. та ін.) - видавець, знавець дитячої літератури. Основник Об’єднання Працівників Дитячої Літератури і перший його голова. Основник і редактор видавництва ОПДЛ «Нашим Дітям» і «Євшан-Зілля».

Співробітник і редактор журналу для дітей «Малі Друзі» (Львів, Краків, Авґсбург 1937 - 1948), основник і редактор журналу молоді «Дорога» (Львів, Краків 1937 - 1944), «Молоді друзі», «На варті», «Крилаті», редактор літературних, педагогічних, дитячих, молодечих і інших видань (бібліотека «Моя книжечка», б-ка «Дорога», «Книжка для всіх» і т. д.), Українського Видавництва (Краків-Львів 1940 - 1944), співредактор (разом із В. Барагурою та Р. Завадовичем) часопису «Веселка».

У Німеччині з 1945 року, потім емігрував у Торонто, Канада (1949).

Дослідник історії княжої доби, «Слова о полку Ігоря» («Княжий город Пліснеськ», «Княжі Голі гори і Рожне поле» у виданнях «Червоної Калини» й окремо). Автор праць з історії української дитячої літератури й статей на педагогічні теми в журналах та пресі. Видавав збірник «Ми і наші діти». Написав для дітей збірники «Китиця квіток для чемних діток», «Рожне поле», переспів «Як їжаченятам майстрували чоботята» тощо. Автор історії і хрестоматії української дитячої літератури.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.