Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Завадович Роман

Всі публікації щодо:
Завадович Роман

Завадовим Роман (1903, с. Славне, Тернопільщина - 1985, Чикаго, США; псевдоніми, криптоніми Роляник, М. М., Роман зі Славної, Фортіссімо, Володимир Переяславець, М. Маморський та ін.) - український дитячий письменник («князь дитячої літератури»), журналіст, редактор, культурно-освітній діяч, педагог. Разом із Б. Гошовським є співзасновником Об’єднання працівників дитячої літератури (1947), а з 1953 року його голова. Член редакційної колегії журналу для дітей «Веселка» з часу його створення у 1954 році. Друкувався в українських і діаспорних журналах «Малі друзі», «Світ дитини», «Дажбог», «Дзвони», «Літературно-науковий вісник», «Молода Україна», «Сонечко», «Юні друзі», «Євшан- зілля», «Мій приятель», «Наше життя» та ін. Співзасновник Братства св. Андрія Первозваного в Чикаго. Визнаний професор Українського католицького університету в Римі.

У 1944 році покидає Україну, спочатку перебуває в Австрії, далі переїхав до Німеччини, де жив у різних таборах для переселенців, а з 1949 року емігрує до США.

Автор численних віршів, казок, оповідань і сценок для дітей. Він видав понад 40 своїх книжечок, серед яких віршовані казочки «Пригоди гномика Ромтомомика», «Чародійні музики», «Тодірків літачок», «Казка-вигадка смішна про ведмедя-ласуна», «Гоца-Драла», прозові казки «Зимові царівни», «Карпатський чарівник», історичні поеми-казки «Хлопці з зеленого бору», «Переполох», віршовані оповідання «Гелікоптер», «Луць Нехтобудь», «Маруся Богуславка», «Погоня», п’єси «Кобзарева гостина», «Гетьманська шабля», казка-епос на історичну тему «Богута-багатир», цикл гумористичних оповідань «Марушка Чепурушка і Лесь Побігдесь», історична казка «Богдан - січовий стрілець», тематична збірка духовних поезій «З буднів у свято», збірник «Три казки» тощо. Писав статті на теми літератури для дітей та молоді.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.