Хрестоматія української діаспорної літератури для дітей та юнацтва - М. В. Варданян 2018


Кобець Олекса

Всі публікації щодо:
Кобець Олекса

Кобець Олекса, Воронин Олексій (1892, м. Канів, Черкаська обл. - 1967, Нью-Йорк, США; справжнє ім’я Олексій Петрович Варавва) - український письменник, редактор, перекладач російської класичної літератури, культурний діяч. Член Об’єднання українських письменників «Слово», учитель і засновник школи українознавства.

З початком Другої світової війни залишився під німецькою окупацією, згодом евакуювався на Захід, де перебував у німецьких таборах переселенців. По третій хвилі еміграції переселився до США.

Автор автобіографічної повісті «Записки полоненого», роману «Люлі-люлі, дитино», патріотичної п’єски «В Тарасову ніч», сценарію «Червона хустина», поезії «Під небом чужим», поеми «З великих днів». Для дітей написав поезії «Ряст», «Сходить сонце», «Чайка», «Снігурі» та ін., що виходили у збірках чи публікувалися у різних періодичних виданнях («Веселка», «Соняшник», «Наше життя»). Багато його творів ще не опубліковано.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.