Українська дитяча література XVIII - XX століть. Хрестоматія - Частина II - Федотова С. О. 2017

Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач) (29.06.1849-04.10.1930)
Грінченко Борис Дмитрович (09.12.1863-06.05.1910)

Всі публікації щодо:
Грінченко Борис

Олена Пчілка (Ольга Петрівна Косач-Драгоманова). Письменниця. Збирач народних пісень, казок. Народилася в місті Гадяч на Полтавщині. Для дітей писала вірші, байки, казки, п’єси: «Зелений гай». Вірші та казки з малюнками для дітей», «Байки. Для сім’ї та школи», «Годі, діточки, вам спать!». 1886 року була видана її збірка поезій «Думки- мережанки». Перекладала твори з мов російської, англійської, грецької, французької. Разом з Н. Кобринською видавала жіночий альманах «Перший вінок» (1887).

Багато зробила Олена Пчілка для розвитку дитячої літератури та її періодики. З 1906 року вона стала видавати додаток до «Рідного краю» - журнал для дітей молодшого й старшого віку Молода Україна» (виходив з перервами до 1915 року). Тут друкувалися твори Лесі Українки, С. Васильченка, М. Гоголя, М. Лєрмонтова, Л. Толстого, Дж. Світа.

Журавель

- Не зву тебе «журавель»,

Щоб я не журився,

Назву тебе «веселиком»,

Щоб я веселився!

Будь здоров, веселику!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.