Короткий переказ - Мрії - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Короткий переказ - Мрії - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

ЛЕСЯ УКРАЇНКА

У дитячі любі роки.

Коли так душа бажала

Надзвичайного, дивного,

Я любила вік лицарства.


Тільки дивно, що не принци,

Таємницею укриті.

Не вродливі королівни

Розум мій очарували.


Я дивилась на малюнках

Не на гордих переможців,

Що, сперечника зваливши,

Промовляли люто: „Здайся!”


Погляд мій спускався нижче.

На того, хто розпростертий.

До землі прибитий списом,

Говорив: „Убий, не здамся!” (…)

Коментар

З дитинства Леся Українка любила історію. її приваблювала доба мужніх воїнів, лицарських турнірів. Але більш за все вона поважала силу духу, справедливість. Тому її цікавили не таємничі принци й королівни, не пихаті переможці, а ті, хто навіть під загрозою емер ті не хотів здаватися. Можливо, саме в них вона вчилася великої мужності, яка потім так потрібна була їй у житті, щоб боротися з власною недугою та різними негараздами.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.