Скорочено - ПРО ВІТЕР - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Скорочено - ПРО ВІТЕР - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Молотив один господар зерно. А як змолотив, розпочав віяти його. Але вітер постійно йому заважав: стане чоловік на тому боці, і вітер також по тому боці дме; стане на іншому — і вітер вже там. Розсердився господар, схопив ніж і кинув його у бік вітру. Той одразу щез. І вже, здавалося б, нічого не перешкоджало чоловікові. Але з цієї миті перестало таланити господарю: за що не візьметься — погано скінчить.

І ось пішов чоловік у світ, покинувши господарство. Приходить до одного села, проситься на ніч стати до якоїсь хати, де світло побачив. А в тій хаті саме мешкав вітер. Тож відповідає він чоловікові: „Як же я тебе маю на ніч прийняти, коли мені ти ніж у литку вп'яв“.

І не хотів його прийняти доти до себе на ніч, доки він йому не вийняв того ножа з литки.

Аж тоді зрозумів чолов'яга, що самого вітра поранив.

Коментар

У міфах та легендах сили природи найчастіше виступають у вигляді живих істот. Це тому, що у давнину люди вірили у те, що ці сили — справді істоти, навіть боги. І їм не можна шкодити, бо легко накликати лихо на себе.

У цій легенді ми бачимо, як, намагаючись подолати вітер, господар накликав на себе різні негаразди. Отже, із силами природи краще товаришувати, ніж сваритися.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.