Всі публікації щодо письменника:
Фольклор

Скорочено - ПРО ДОЩ - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Існує повір’я, що Бог має особливі сховища дощу на краю світу... Коли треба пустити дощ на землю, Бог посилає пророка Іллю і глухого янгола. Вони набирають дощ у хмару і розносять його по світу. Іноді, як почнуть вони пускати дощ, то не припиняють декілька днів поспіль. А відбувається так ось чому.

Глухий янгол запитує в Бога, куди потрібно пускати дощ. Бог каже йому: „Ходи там, де чорно“; а тому чується: „Там, де вчора“.

Бог каже: „Іди туди, де просять“, а він іде туди, де косять. Бог велить іти туди, де ждуть, а він, не розчувши, іде туди, де жнуть. Та не лише прикрощі приносять на землю янголи.

Райдуга набирає воду з морів та рік і відправляє у хмару. Після дощу ми бачимо „веселку“ бо все навкруги стає веселішим. „Веселка“ — це дорога для янголів, які сходять з неба, щоб набрати води й вилити крізь особливе сито на землю у вигляді дощу.

Коментар

Наші пращури намагалися з гумором пояснювати різні природні явища. Наприклад те, чому дощ іде не там і не тоді, де і коли він потрібний. А найкрасивіше явище природи — веселку — вони пов’язували з „дорогою янголів“.
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.