Всі публікації щодо:
Фольклор

Скорочено - ДАЖБОГ І ЖИВА - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Мовив якось Сокіл-Род до Білобога й Перуна: „Негоже нам, богам, залишати дітей своїх напризволяще, мусимо допомогти їм“.

І тоді Творець зніс Золотий Жолудь і Золоте Зернятко, і повелів Білобогові посадити їх на Землі й полити Живою Водою.

Коли Білобог виконав наказ, сталося диво. З Жолудя виріс крислатий Дуб, на верхівці якого спав міцним сном найвродливіший юнак. А Золоте Зернятко спородило Житній Колос, із вродливою дівчиною на верхівці, яка теж спала міцним сном.

Та Чорнобог послав своїх слуг, чорних змій, вкусити юнака та дівчину. Тоді б вони ніколи не прокинулися.

Але бог Перун перетворив зміюк у в’юнкі стебла плюща. І прикрасив цей плющ стовбур Дуба та стебло Житнього Колоса. А Сокіл-Род вдихнув життя у вуста юнака та дівчини. І ті почали дихати, ожили, розплющили очі і в один голос мовили: „Як довго ми спали!“

І сказав сокіл: „Ви спали вічність. Тепер я даю вам вічне Життя“.

Тоді творець повелів їм прийти до Вирію. Довго йшли юнак з дівчиною, доки прийшли у світлий Вирій, де співали пташки і було тепло. І нарік Творець юнака Дажбогом — найщедрішим богом, що рясно засаджує землю рослинами та заселяє звіром і птаством. А дівчина — це Жива, богиня Життя, що засіває землю житом, пшеницею тощо.

І наказав Сокіл чоловіку і жінці народжувати богів і людей, бути щедрими на віддавання, творити Добро і Красу на Землі — на зло всьому темному царству.

Потому вкусили Дажбог і Жива молодильні яблука, що їх дав Творець, і стали безсмертними. Скупалися у живій воді й стали вічно молодими.

І відтоді прикрашають і збагачують Світ.

Коментар

Ми знаємо легенду про створення Землі. Але на ній повинне було виникнути життя. Як це сталося? Наші пращури вірили, що перші люди з’явилися від богів. Ті ж самі боги створили рослинний та тваринний світ, дозволили людям обробляти землю та мати все необхідне для життя.
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.