Всі публікації щодо письменника:
Фольклор

Скорочено - НЕОПАЛИМА КУПИНА - МІФИ ТА ЛЕГЕНДИ УКРАЇНЦІВ - 5 КЛАС

Якось польський та угорський королі об’єднали війська й узяли в облогу славне місто Дорогобуж. Жителям запропонували без бою здатися у полон.

Ось прибув посланець із Дорогобужа і передав королям у відповідь бадилину з листям, схожим на ясенове, та з блідо-рожевими квіточками на верхівці.

Королі дуже здивувалися. А посланець лише передав слова старійшин: „Якщо вам цього зілля замало, то ось довкола вас на пагорбі його цвіте скільки завгодно“.

Замислилися королі, зібрали на раду наймудріших мужів. Та ніхто з них не міг зрозуміти, що означає ця гілочка.

Тоді один із радників здогадався, що це зілля горить і не згоряє. Взяв він із багаття вогник, підніс до рослини, і у ту ж мить кущ спалахнув голубувато-зеленкуватим полум’ям. Та через мить, коли полум’я згасло, всі побачили, що кущ залишився неушкодженим.

Зрозуміли всі, що хотіли сказати захисники. І мовив угорський король: „Ми ніколи не завоюємо цієї країни. Тому я повертаю своїх воїнів додому. І тобі раджу зробити те ж саме“.

Відтоді багато ворогів хотіли завоювати українську землю, але нікому це не вдалося. Наш край досі зеленіє під синім небом, і рожево квітнуть кущі неопалимої купини — рослини, що символізує незнищенність української землі та її народу.

Образ „Неопалимої купини“ використовується дуже часто у народі. Саме таку назву має й ікона Божої Матері із Сином на руках, яка захищає помешкання від пожежі та блискавки. Цей образ є також відображенням долі української землі, яку неодноразово палили, грабували, нищили, викорчовували. Забороняли навіть саму назву „Україна“. Та ще Великий Кобзар казав: „Не вмирає душа наша, не вмирає воля“. І це справді так.

Коментар

Надзвичайні властивості рослини ясенця з рожевими квітами спричинили появу легенди про край, який був нею врятований, про мужніх захисників нашої землі. Сама ж легенда покликана розповісти усім про незнищенність нашої Вітчизни, нашого народу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.