Українська література 11 клас (профільний рівень) - Борзенко О. І. 2019

Борис Олійник
Літературне «шістдесятництво»

Всі публікації щодо:
Олійник Борис

(1935—2017)

Борис Ілліч Олійник народився 22 жовтня 1935 року в селі Зачепилівці Новосанжарського району на Полтавщині. Після школи навчався на факультеті журналістики Київського університету. Працював у газеті «Молодь України», у журналах «Ранок», «Дніпро», «Вітчизна» та в різних видавництвах. Упродовж тривалого часу провадив активну громадську діяльність, був головою Українського фонду культури, депутатом рад різних рівнів.

Борис Олійник

Літературною творчістю захопився ще в шкільні роки. 1962 року видав першу поетичну збірку «Б'ють у крицю ковалі». Б. Олійник є автором понад сорока книг. Найбільш відомі: «Вибір», «Коло», «Стою на землі», «Заклинання вогню», «Сива ластівка», «У дзеркалі слова», «Поворотний круг», «Таємна вечеря».

Помер Борис Олійник 30 квітня 2017 року.

Письменник про себе

Я дуже старанно вчився... шукав у студентській масі однодумців, носив вірші в редакції газет і журналів і з нетерпінням чекав їх публікації. Це був прекрасний час — настало покоління юних обдарувань, прозваних згодом «шістдесятниками». Згадайте, скільки гідних імен подарував той час. Особисто на мене величезний вплив зробили Олесь Гончар і Микола Бажан, а Володимир Сосюра рекомендував мене до Спілки письменників...

Борис Олійник

Опрацьовуємо прочитане

1. Чи зацікавила вас особистість Бориса Олійника? Чи хотіли б дізнатися про нього більше? У який спосіб ви могли б задовольнити свою цікавість? Які запитання ви б хотіли поставити вчителям, батькам?

2. У зручній для вас формі складіть за матеріалом підручника опорний конспект для розповіді про письменника.

3. Знайдіть у мережі Інтернет і перегляньте програму «Літературні читання. Композиція з творів Бориса Олійника (читає В. Кашперський)». Які у вас виникли враження після прослуховування віршів Бориса Олійника? Яким у вашій уяві постає поет?

4. Перегляньте інтерв'ю, яке дав Борис Олійник літературознавцеві Дмитру Стусові (записане в межах проекту «Вечір з Миколою Княжицьким»). Чи став породжений вашою уявою образ поета виразнішим? Які проблеми, порушені в цьому інтерв'ю, вас зацікавили? Якби ви мали можливість, яке запитання ви поставили б поету?