ЯК ДИХАЄ ВЕРБА - ВАСИЛЬ СТРУТИНСЬКИЙ - ОПОВІДАННЯ - З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

Літературне читання 2 клас - Віра Науменко - Генеза 2014

ЯК ДИХАЄ ВЕРБА - ВАСИЛЬ СТРУТИНСЬКИЙ - ОПОВІДАННЯ - З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ

Василь Струтинський — один з улюблених письменників українських дітей. Він створив для малечі чимало оповідань, казок, віршів, загадок. Його твори допомагають зрозуміти, як тісно пов'язані між собою людина й природа.


ЯК ДИХАЄ ВЕРБА

Чорні пошматовані хмари налітали з півночі. Вітер зносив їх на ліс, за Десну, а вони пручалися, ніби миньки1, осипаючи береги та воду рясним дощем.

Сергійко поглядав у небо, кутався в плащ і не покидав насидженого місця. Пильно стежив за поплавками, які аж танцювали під ударами важких краплин.

Це вже друга чи третя хмара. Перелетіла — і знову затишшя. Збігають у річку каламутні струмки.

1 Миньок — прісноводна хижа риба.

Із-за хмар поблискує сонце. Та минає півгодини, а не клює.

— Нічого! Зараз посвітліє вода і почнеться! — підбадьорює Сергійка дядько Микола.

Хлопець вірить і не вірить. Дуже вже хочеться йому хоча б одну плоскирку1 піймати. Хоч і за комір затекло, і їсти хочеться. Довгий літній день! Та ще негода. Не кожен і витримає. Але дядько Микола не йде, то й Сергійко сидить.

Знову потемніло. Пройшовся вітер, шарпаючи зелене віття верб. А вслід дощова завіса знову поглинула сонце.

Хлопець визирнув з-під плаща: йому здалося, що й небо провалилося... Дядько Микола побіг під вербу. Треба й собі втікати.

Притулившись грудьми до ще сухого подекуди стовбура, Сергійко завмер від несподіванки: „Верба ворушиться!.. Та вона дихає! Як важко дихає у дощ, стара верба бореться з вітром...”

• Яку відповідь дав автор на запитання, що звучить у заголовку оповідання?

• Назви персонажів твору. Доведи, що Сергійко був наполегливим і спостережливим.

• У яку погоду рибалив хлопчик? Прочитай, якими він бачив хмари, небо, вітер.

Чи знаєш ти?

Пам'ятаєш, як опоетизовано вербу у віршах Тараса Шевченка? Українські письменники, захоплюючись природою Батьківщини, завжди згадували калину під вікном, вербу над водою, тополю, що гнеться від вітру в полі. Ці рослини стали символами України.

1 Плоскирка — невелика прісноводна риба, схожа на ляща.

Скринька сміху

Гумористичні оповідання зі скриньки сміху викличуть у тебе доброзичливу усмішку. Разом з героями творів Анатолія Григорука та Всеволода Нестайка ти потрапиш у кумедні й повчальні ситуації.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.