Всі публікації щодо:
Тичина Павло

Українська література 5 клас - Авраменко О. М. - Грамота 2013 рік

НЕ БУВАВ ТИ У НАШИХ КРАЯХ! - ПАВЛО ТИЧИНА (1891-1967) - РІДНА УКРАЇНА СВІТ ПРИРОДИ

Павло Григорович Тичина — один із найвідоміших українських поетів. Він народився в селі Пісках, що на Чернігівщині, у родині священика, який був іще й учителем. Павло мав хист до музики, співу й малювання. Усі ці таланти не могли не позначитися на поетичній творчості вже дорослого Тичини, особливо на його першій збірці віршів «Соняшні кларнети».

Павло навчався в Чернігівській духовній семінарії, але священиком, як батько, не став: його приваблювала творчість. Михайло Коцюбинський — один із перших, хто помітив талант юнака, — назвав його справжнім поетом. Тичина писав не тільки вірші, а був і перекладачем: досконало володів болгарською, вірменською, французькою й турецькою мовами.

Край, у якому народився поет, не міг не вплинути на його творчість, адже Чернігівщина — один із найчарівніших куточків України. Широкий степ, густі ліси, чарівна річка Десна — усе це Чернігівщина. Своє захоплення рідним краєм П. Тичина висловив у вірші «Не бував ти у наших краях!».

НЕ БУВАВ ТИ У НАШИХ КРАЯХ!

Не бував ти у наших краях!

Там же небо — блакитні простори...

Там степи, там могили, як гори.

А веснянії ночі в гаях!..

В. Кричевський. Пейзаж. 50-і роки XX ст.

Ах, хіба ж ти, хіба ти це знаєш,

Коли сам весь тремтиш, весь смієшся, ридаєш,

Серце б’ється і б’ється в грудях...

Не бував ти у наших краях.

Не бував ти у наших краях,

Бо відтіль не таким би вернувся!

Чув про степ, що ген-ген простягнувся?

Єсть там люди — й зросли у степах, —

Що не люблять, не вміють ридати,

Що не можуть без пісні і нивки зорати!

Тебе ж завжди я бачу в сльозах... —

Не бував ти у наших краях.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.