Всі публікації щодо:
Андієвська Емма

Українська література 6 клас - О.М. Авраменко - Грамота 2006

Емма Андієвська (Народилася 1931 року) - Я І СВІТ

Емма Андієвська народилася на Донеччині

Особливе місце серед сучасних українських авторів посідає незвичайна письменниця й художниця Емма Андієвська. Чому, запитаєш, незвичайна? Мабуть, ти вже звернув увагу на репродукції1 її картин, вони й справді не такі, які ти звик бачити. Істот з великими очима художниця називає «комахами-бегемотами». Зверни увагу, в одній істоті — малюсінька комаха й величезний бегемот! Правда, незвичне поєднання? А хто сказав, що казка має бути звичайною? Незмінні герої картин Емми Андієвської (комахи-бегемоти) живуть у своєму казковому світі, мабуть, у космосі, а може, у вигаданій художницею країні. Так само незвичайні й казки Емми Андієвської, з однією з яких ти сьогодні познайомишся.

Незвичайним є й життя письменниці. Раннє дитинство Емми пов’язане з містом Сталіно (нині Донецьк). Потім родина переїхала до Вишгорода, що під Києвом. Саме тут, як згадує письменниця, вона «вперше побачила жінок у білих вишиваних сорочках, які ступали босоніж по чорній весняній запашній ріллі, а якою колоритною багатою мовою вони спілкувалися. Мене змалечку готували на росіянку. До шести років я взагалі не володіла українською мовою, для мене навіть добирали няньок зі справжнім російським акцентом, аби виховати панську дитину Не виховали. Чому? Дуже просто. Кожна нормальна дитина гостро реагує на несправедливість...»

Отож цілком логічно, що Емма, зауваживши несправедливість щодо українців, української мови взагалі, пішла наперекір батькам. Так відбувся її вибір.

З 1943 року мешкає в Західній Європі. Майбутня письменниця закінчила в Німеччині університет, згодом переселилася до Парижа, а потім — до США. Наприкінці 60-х років XX століття Емма Андієвська повертається до Німеччини, де зараз і мешкає.

Е. Андієвська працює в різних літературних жанрах: вона пише великі прозові твори, вірші, перекладає твори античної літератури, а останнім часом створює і казки.

А тепер, дорогий друже, пропонуємо тобі прочитати незвичайну казку з незвичайною назвою незвичайної письменниці.

1 Репродукція — фотографічне або поліграфічне відтворення зображень творів живопису.

Емма Андієвська — талановита художниця. Її художній світ вражає оригінальністю сприйняття та відображення життя.