Всі публікації щодо:
Чемерис Валентин

Українська література 8 клас - Олена Міщенко - Генеза 2016 рік

ДОКИ ПРАВДА ІЗ КРИВДОЮ ВЕСТИМЕ БІЙ... - ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС (нар. 1936 р.) - УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР

Сміятися не гріх над тим, що видається нам смішним.

Народне прислів’я

Сміх - велике діло: він не віднімає ні життя, ні маєтку, але перед ним винуватець - як зв’язаний заєць.

Микола Гоголь

Треба любити людину. Більше, ніж самого себе. Тоді тільки ти маєш право сміятися. І тоді людина разом з тобою буде сміятися... із себе, із своїх якихось хиб, недоліків, недочотів і т. д. І буде такий дружний, такий хороший сміх... Той сміх, що не ображає, а виліковує, виховує людину, підвищує...

Остап Вишня

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС (нар. 1936 р.)

Валентин Чемерис

І все, як пісня солов’їна,

Чуття загострює моє...

Прекрасна мить, коли

людина,

Людина птицею стає.

Володимир Сосюра

«ДОКИ ПРАВДА ІЗ КРИВДОЮ ВЕСТИМЕ БІЙ...»

Є письменники, що вміють розмовляти з дорослими і маленькими читачами, вміють смішити і разом з тим розповідати про найсерйозніші речі - незалежність Вітчизни, її історію. Уява письменника може вільно переносити його читачів до фантастичних світів, а потім запропонована розмова може торкатися вкрай серйозних речей, над якими замислюється кожен. І ось читач завмирає над романами - роздумами письменника Валентина Чемериса. Із найбільш цікавими сторінками, що належать його перу, познайомитесь тепер і ви.

Валентин Лукич Чемерис народився на Полтавщині в селянській родині. З 1953 року майбутній письменник жив і працював у Дніпропетровську. Саме тут почався його шлях у велику літературу. До Спілки письменників його було прийнято в 1963 році.

Визнання Чемерис здобув спершу як поет-сатирик. Про веселі й дотепні сюжети написаних ним творів ви можете здогадатися навіть за назвами виданих збірок: «Сватання по телефону», «Хто на току, а хто й на боку», «Вуса № 3». За блискучу сатиричну й гумористичну творчість письменник був удостоєний літературної премії імені Остапа Вишні. Між іншим, саме Валентин Чемерис здійснив унікальну творчу акцію: зібрав докупи і видав антологію «Українські анекдоти»!

Але не лише сатира і гумор заволоділи уявою письменника. У його творчій лабораторії мешкають загадково прекрасні образи героїв української історії. Напевно, ви з ними познайомитесь пізніше. І, будьте певні, одержите справжню насолоду! Адже недаремно за свої історичні твори автор одержав престижну літературну премію імені Дмитра Яворницького. Для того, хто пише історичні твори, вищої премії немає, бо Дмитро Яворницький - відомий український письменник та історик, що написав «Історію Запорізької Січі». Серед кращих історичних романів Валентина Чемериса - «Ольвія», «Смерть Атея», «Фортеця на Бористені».

Не викликає сумніву, що серед вас є й ті, хто над усе захоплюється фантастикою. Є у Валентина Чемериса твори й спеціально для вас: «Білий король детективу», «Приречені на щастя» та інші.

А нині на нас з вами чекає знайомство з веселою і дотепною повістю Валентина Чемериса.