Всі публікації щодо:
Фольклор
Пісні

Українська література 8 клас - О. М. Авраменко - Грамота 2016 рік

ГЕТЬМАН БОГДАН ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ - УКРАЇНСЬКІ ІСТОРИЧНІ ПІСНІ - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Богдан Хмельницький — один із найвідоміших у світі українців. Він прославленим керівник Національно-визвольної війни українського народу, гетьман України 1648-1657 рр., організатор українського війська. Його вважають найавторитетнішим гетьманом за всю історію України. Період його правління називають Хмельниччиною.

Богдан Хмельницький народився в шляхетсько-козацькій родині, освіту почав здобувати в школах Чигирина й Києва, продовжив навчання в єзуїтському колегіумі м. Львова. Опанував польську та латинську мови, а з часом — турецьку й французьку.

Добре знав історію, юридичну и військову справу.

Богдан мав сильний і вольовий характер — риси справжнього воїна-захисника. В історію ввійшли блискучі перемоги Війська Запорозького під проводом Б. Хмельницького над польською шляхтою під Жовтими Водами, Корсунем, Пилявцями та ін. У ході війни славний гетьман уперше в історії політичної думки України сформулював ідею створення власної незалежної держави.

Захоплення мудрістю и сміливістю славного гетьмана український народ висловив у пісні „Чи не той то хміль“. Початок твору побудований на художньому паралелізмі, коли явища природи (хміль в’ється) зображаються паралельно з явищами життя людей (Хмельницький з ляхами б’ється). Хоча картина поразки ляхів (поляків) і жорстока, проте, за народними уявленнями, це справедлива кара, адже вороги прийшли на українську землю з мечем. Прийом гіперболи типовий для фольклорних творів: у пісні йдеться про сорок тисяч ляхів „хорошої вроди“, хоча відомо, що в битві під Жовтими Водами десятитисячне військо Хмельницького розбило дванадцятитисячну армію поляків. У багатьох піснях Жовті Води (інші назви — Золотий Брід, Золота Вода) символізують силу, могутність і непереможність військ Богдана Хмельницького.

Пам’ятник Богданові Хмельницькому. м. КиївНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.