Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

ДОРОГІ ВОСЬМИКЛАСНИКИ

Ось і відшуміли ваші чергові літні канікули, сподіваємося, весело й потішно. За цей час ви не просто відпочили, а й помітно подорослішали, посамостійнішали. У вас виробляється власний погляд на життя, власна система цінностей, своє розуміння добра і зла, щастя, честі, справедливості, сенсу існування. уявлення про красу й потворність.

А це значить, вам буде цікаво й корисно продовжити мандрівку в захопливий світ українського художнього слова. Ви дізнаєтеся про переживання й помисли наших предків, ознайомитеся з прадавніми історичними піснями та думами, поглибите вміння розгадувати таємничу мову поезії, цінувати її довершеність; пізнаєте ази драматичного мистецтва на прикладі класичного твору „Театру корифеїв“; прочитаєте давніші й нові зразки вітчизняної прози, у якій ітиметься, зокрема, про радощі й турботи ваших ровесників.

Дуже хочеться, щоб усі ці твори стали вашими щирими співрозмовниками її порадниками, допомагали вам знаходити відповіді на найважливіші запитання. Безсумнівно, вашою метою є не бездумне зазубрювання певних знань, а відкриття таїни краси й мудрості мистецтва слова. Розкривши для себе цю дивовижну таємницю, ви вмітимете розрізняти справжнє, досконале мистецтво й примітивні підробки, зможете все життя одержувати неймовірну насолоду від читання й розуміння літератури. справжня ж література допоможе вам опанувати найскладнішу й найпрекраснішу науку любити людей і Батьківщину, зупиняти зло, а не уподібнюватися йому, мати власні тверді переконання, але з повагою ставитися до іншодумців.

Бути вашим вірним помічником па шляху осягнення таїни слова й покликаний цей підручник. Він має п'ять розділів: „Усна народна творчість“, „Світ української поезії“, „Національна драма“, „З української прози“, „Український гумор“. Також для того, щоб полегшити розуміння матеріалу, подано такі рубрики:

Доказ додаткові матеріали, що обґрунтовують певну тезу.

завдання основного рівня - для відтворення та закріплення вивченого (рекомендовані всім восьмикласникам).

Творче завдання для самостійного трактування твору й розвитку додаткових здібностей (рекомендовано тим учням, які хочуть знати й уміти більше).

Для допитливих інформація та завдання, що поглиблять, розширять основні відомості з теми (для тих, хто зацікавився).

Теорія літератури пояснення основних теоретико-літературних понять, які допоможуть зрозуміти відповідний твір.

підсумуйте вивчене - контрольні завдання, виконуючи які, ви дізнаєтеся, наскільки успішно засвоїли тему.

Прочитайте на дозвіллі цікаві художні й наукові твори, з яких ви до відаєтеся більше про аналізовану тему.

Зверніть увагу, що наприкінці підручника вміщено „Підсумкові тести“, у яких подано запитання і завдання різних рівнів складності.

Отож хай буде продуктивним і захопливим ваше знайомство з українською літературою у 8 класі.

З повагою автори
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.