Всі публікації щодо:
Голобородько Василь

Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

Теплі слова - ВАСИЛЬ ГОЛОБОРОДЬКО Народився 1945 р. - СВІТ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЕЗІЇ

Співаймо пісні про кохання, щоб не вмерло слово «Дунай», гуляймо весілля своїм дітям, щоб не вмерло слово «коровай», розповідаймо казки своїм онукам, щоб не вмерло слово «Змій» наповнюймо цей холодний всесвіт теплими словами нашої мови, які народжуються разом із диханням.

Завдання основного рівня

1. В. Голобородько якось зауважив: «Кожен народ відображає дійсність через свою мову та культуру, тому дійсність у кожній мові різниться між собою, тому дійсність, відображена в українській мові, є унікальною порівняно з іншими мовами». Як допомагає ця думка автора зрозуміти сенс вірша?

2. Чому без наших слів Усесвіт стає холодним? Будь-яка мова є засобом інформації. А які цінності вона ще несе в собі?

3. Який, на ваш погляд, мотив цього твору?

М. Приймаченко. Загнуздав Ваня змія за бороду та їде по городу. 1989 р.

1. Скориставшись вашою бібліотекою чи Інтернетом, знайдіть народні пісні, у яких згадується образ Дунаю, казки, у яких присутній Змій, прочитайте про весільний обряд, зокрема про символічне значення короваю. Які емоції викликали у вас ці твори й образи? Чи хотіли б ви, щоб їх знали й шанували ваші діти? Чому?

2. Уважно роздивіться репродукцію картини М. Приймаченко «Загнуздав Ваня змія...». Запропонуйте своє розкодування символів, зображених на ній. Чим, на ваш погляд, близькі художні світи цієї майстрині й В. Голобородька?

Прочитайте на дозвіллі

1. Поети «витісненого покоління». Антологія / Упорядк. І. Андрусяк. — Харків : Ранок, 2009.

2. Українські літературні школи та груші 60-90-х років XX ст.: Антологія вибраної поезії та есеїстики / Упорядк. В. Габор. — Львів : ЛА «Піраміда», 2009.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.