Всі публікації щодо письменника:
Чемерис Валентин

Українська література 8 клас - В. І. Пахаренко - Грамота 2016 рік

ВАЛЕНТИН ЧЕМЕРИС Народився 1936 р. - УКРАЇНСЬКИЙ ГУМОР

Валентин Лукич Чемерис народився 8 липня 193 в р. в с. Заїчинці на Полтавщині. Після школи багато років жив у Дніпропетровську, працював у радгоспі, на металургійному заводі. Вів відділ літератури, гумору та сатири в дніпропетровській обласній молодіжній газеті, редагував книжки у видавництві „Промінь”.

1971 р. В. Чемерис закінчив Вищі літературні курси при Літературному інституті в м. Москві. З 1993 р. мешкає в Києві, багато років працював у редакції газети „Літературна Україна”, де також вів гумористичний розділ „Вишняк”.

Журналістська праця давала змогу познайомитися з багатьма цікавими людьми, і це стало поштовхом до написання власних художніх творів. Перша гумореска В. Чемериса з'явилася в обласній газеті 1959 р. А за кілька років він став одним з провідних українських письменників-сатириків.

З-під його пера вийшли гумористично-сатиричні збірки:

„Урок виховання”, „Вибори таємного агента”, „Як стати щасливіш”, „Царська охота” та багато інших. Крім того, у доробку письменника є історичні романи „Ольвія”, „Смерть Атея”, „Маруся Чурай”, „Фортеця на Борисфені”; фантастичні твори „У петлі часу”, „Верхи на птеродактилі”, „Вампір із Кассіопеї” та ін.

А тепер прочитаємо одну з ранніх повістей митця.

А. Арутюнянц. Валентин Чемерис. Дружній шаржНа нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.