Всі публікації щодо:
Павлюк Ігор

Українська література 8 клас - Л. I Коваленко - Оріон 2016 рік

ПЛАЧЕ ДІВЧИНА БОСА - ІГОР ПАВЛЮК Народився 1967 р. - Ритми, рими й образи сучасної української поезії (кінець ХХ - початок ХХІ ст.) - Світло української поезії

Ігор Зиновійович Павлюк народився 1 січня 1967 р. в с. Ужова на Волині. Навчався в Ленінградському вищому військовому інженерному училищі. На другому курсі, коли почав писати вірші, написав рапорт на відрахування з навчання. Був відряджений у забайкальську тайгу будувати автомобільну дорогу із в’язнями. У 1992 р. закінчив факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка. Працював у засобах масової інформації.

Автор 26 книг, серед яких збірки ліричних творів «Нетутешній вітер» (1993), «Голос денного Місяця» (1994), «Скляна корчма» (1995), «Алергія на вічність» (1999), «Стихія» (2002) та ін., прози «Біографія дерева племені поетів» (2003), «Заборонений цвіт» (2007); п’єси для дітей «Літаючий казан» (2003) та ін.

«ПЛАЧЕ ДІВЧИНА БОСА…»

* * *

Плане дівчинка боса

На бабусин поріг

Розчарована осінь

Клигає по дворі.

На душі прохолода.

Навіть півень затих...

— А кого тобі шкода?

Каже дівчинка:

— Всіх...

ПОМІРКУЙТЕ НАД ПРОЧИТАНИМ

1. Розкажіть, яку картину описано у вірші. Яке враження він на вас справив?

2. Наведіть докази на підтвердження тези, що для вірша притаманна несподіваність тропів.

3. Як ви вважаєте, чому дівчинці з поезії шкода всіх? Чому важливо не забувати про інших, навіть коли самому погано?

4. Випишіть у робочий зошит художні засоби та поясніть їх роль у творі.

5. Цікаво дізнатися, що збірка лірики І. Павлюка «Політ над Чорним морем» («А Flight Over the Black Sea») була видана в Лондоні у 2014 р. Вона стояла першою в топ-сотні найкращих іноземних видань за десять років, визначених англійським ПЕН-клубом.

Доберіть інформацію про ПЕН-клуб, підготуйте повідомлення та виголосьте його на уроці.

1. І. Павлюк написав цікаву «Автобіографію», у якій розповів про своє життя. Прочитайте цей твір, підготуйте інформацію про поета й виголосіть її на уроці.

2. Вивчіть вірш напам’ять (за бажанням).На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.