Українська література 9 клас - Олена Міщенко - Генеза 2017

Від автора

Моєму батькові

присвячую...

Шановні дев’ятикласники! Ви знову розгорнули підручник, який поведе вас шляхами українського Слова, допоможе віднайти скарби, заховані талановитими предками в рядках художніх творів.

Нині ви робите надзвичайно відповідальний крок - переходите з дитинства в юність. Ви наближаєтеся до дорослого життя - і вже з теплою поблажливістю дивитиметеся на молодших за себе. Тож і підручник у вас тепер „дорослий“, у якому вже не буде художніх текстів, а лише коментарі до них. Вам доведеться відповідати на непрості запитання, які поставлять вам її величність Література і саме життя.

Перед тим як розпочати роботу, уважно опрацюйте вступ. Адже в ньому розглянуто основні поняття, якими ви будете послуговуватися під час аналізу літературних епох, напрямів і творів.

Ви працюватимете з надзвичайно цікавими рубриками: „Запитання і завдання“, „Ваш літературознавчий словник“, „Робота в групах“, „Дізнайтеся більше“, „Подорож літературами світу“, „Ваше портфоліо“ (що об’єднує рубрики „Творчі завдання“ та „Працюємо з проектом“), „Відпочиваючи, вчимося“, „Поглиблюємо знання, розширюємо світогляд“ і „Літературно-мистецька вітальня“. Дві перші рубрики - обов’язкові, решта - додаткові, проте, опрацювавши їх, ви отримаєте корисну інформацію, що неодмінно стане вам у пригоді, збагатите свій життєвий досвід, урізноманітните непростий шлях пізнання. Наприкінці підручника, у Додатку, вміщено повністю або в уривках тексти найважливіших програмових творів. У повному обсязі із художніми творами ви можете ознайомитися на сайті ukrlib.com.ua.

Напевно, ви звернете увагу на те, що авторські статті перериваються запитаннями. Уважно опрацьовуйте їх, адже вони допоможуть вам пригадати вивчене раніше, зосередити увагу на особливо значущій інформації.

На завершальному уроці ви підсумуєте ваші знання, здобуті за рік, самостійно ознайомитеся з творами письменників вашого краю.

Тож до праці, юні дослідники! Успіху вам, творчих звершень і відкриттів!

Олена Міщенко
На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.