Всі публікації щодо:
Винниченко Володимир

Українська література 5 клас - Івасюк О., Гуйванюк Н., Бузинська В.

Володимир Винниченко - СЛОВО ДАВНЄ І СЬОГОЧАСНЕ

Володимир Винниченко народився 21 липня 1880 р. в с.Великий Кут на Херсонщині у селянській родині. Нестатки не дозволили йому закінчити гімназію, але завдяки великій працелюбності і наполегливості він екстерном складає іспити за середню школу і стає студентом юридичного факультету Київського університету.

Бурхливі політичні події початку XX століття не могли не вплинути на В.Винниченка, він активно займається політичною діяльністю, згодом очолює уряд. У цей самий час В.Винниченко пише багато художніх творів, зокрема оповідання про дітей — “Федько халамидник“ та “Кумедія з Костем“.

Через складні політичні обставини В.Винниченко був змушений емігрувати, але і на чужині продовжував думати про рідний край, жити його проблемами.

Ім’я видатного українського політичного діяча, талановитого митця впродовж багатьох десятиліть замовчувалося, і лише сьогодні настав час його повернення в українську літературу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.