Всі публікації щодо:

Українська література 5 клас - Івасюк О., Гуйванюк Н., Бузинська В.

НАРОДНІ ПЕРЕКАЗИ ТА ЛЕГЕНДИ - ІЗ ДЖЕРЕЛ НАРОДНОЇ МУДРОСТІ

Переказ — це усне народне оповідання про визначні події з життя народу та про героїв цих подій. У переказах часто наводяться достовірні факти. Оповідачі, переповідаючи один одному почуте про події чи про героїв, іноді додають щось від себе. Відомі перекази про напади татар на українську землю, про події часів козаччини, про гетьмана Богдана Хмельницького, про народних месників — Олексу Довбуша, Устима Кармалюка, Лук’яна Кобилицю та ін.

Легенда — це розповідь про якісь незвичайні події чи про життя людей, але з елементами казки і фантастики. Існують легенди про святих людей, про Ісус. Христа. про народних героїв, про письменників, художників, композиторів та ін. Часто народні легенди розповідають про походження назви села чи міста, місцевості, гори, річки, про птахів, тварин, про рослини, які колись нібито були живими істотами.

Перекази близькі до легенд, але відрізняються від них більшою фактичною достовірністю.

ХТО? ЩО? КОЛИ? ЧОМУ? ЯК?

1. Що називається народним переказом? Про кого чи про що розповідається в народних переказах? 2. Що називається легендою? 3. Чим перекази відрізняються від легенд? 4. Які народні перекази та легенди рідного краю ви знаєте?