Українська література - шкільні твори - 2021

Характеристика Люби з повісті «Гуси-лебеді летять»

Всі публікації щодо:
Стельмах Михайло

Повість Михайла Стельмаха «Гуси—лебеді летять» розповідає про життя невеличкого села на Вінниччині у першій половині 20 сторіччя. Головним героєм твору є маленький хлопчик Михайлик, який знайомить нас зі своїми пригодами, спогадами, друзями та рідними.

Люба — одна з героїнь повісті, подруга Михайлика. Ця маленька дівчинка одразу завойовує симпатію читачів своєю добротою, чуйністю, щирістю.

Вперше ми знайомимося з Любою, коли Михайлик іде збирати черешні. Це «чорнява худенька дiвчинка рокiв восьми, очi в неї карi, з краплинами роси, рум’янцi темнi, а губи вiдстовбурчились рожевим потрiсканим вузликом i чогось радiють собi». Вони легко знаходять спільну мову. Ця дівчинка завжди доброзичлива та весела. Вона ніби випромінює сонячні промені. Разом з Михайликом вони грають і в лісі, й на ковзанці.

Люба знає багато таємниць природи. Вона наче маленька лісова царівна: «В лiсi, наспівуючи собі, на сонячнім кружальці аж вививалася в танку маленька дівоча постать, їй…ніяк не хотілося відходити від сонячного кола, яке пiдсвiчувало веселi босі ноженята, i Люба кружляла й кружляла на ньому, поки не впала на землю».

Незважаючи на свій невеликий вік вона вже справжня господиня, вміє готувати смачні страви та пригощає Михайлика кулешем. А коли хлопчик дякував й «підхвалював куховарку, а вона соромливо i радісно відмахувалася смаглявою рукою, в якій тримала зачерствілий житник».

Люба вміє підтримати друга в біді та смутку. Вона вміє поспівчувати і втішити: «…Я знаю: у тебе горе, а коли горе — в усіх болить серце. Того й хотіла побачити тебе.» Після смерті рідних Люба і мати допомогли пережити Михайлику важкі часи.

Через образ Люби автор показав справжню щиру та вірну дружбу.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.