Українська література - шкільні твори - 2021

Дядько Микола Гуси-лебеді летять

Всі публікації щодо:
Стельмах Михайло

Цитатна характеристика Дядько Микола

«…Якого по-вуличному прозивають Бульбою. …Рудий, кирпатий і не­величкий на зріст, зате вусища в нього зародили, наче з гетьмана, а під ними і поверх них то чаяться, то розгулюють посмішка і насмішка. Жив дядько Микола хоч і бідно, зате весело: він ніколи не впадав у журбу, ніколи не прибіднювався, а навпаки, любив так похвалитися, щоб іще хтось не крізь смуток дивився на світ».

«В його очах, обведених тінями голоду, з’явилася давня усмішка життєлюба…»

«…Не вважає себе злидарем. Навіть коли його маєтки записували в сільрадівські книги, чоловік доводив, що він не бідняк, а середньомаючий хлібороб»,

Образ Дядько Микола

Образ дядьки Миколи — з симпатією змальовує М. Стельмах. Це — втілення народного оптимізму. Дотепний жартівник жив хоч і бідно, зате весело. Усмішка життєлюба ніколи не сходила з його уст. Дядько Микола воював і з Володимиром-скупердягою, і з нечистою силою. «За своє життя він стільки повідрубував у нечисті хвостів, ратиць і рогів, що все це не вмістилось би й на віз».

Орієнтовний план до характеристики образу дядька Миколи.

Дядько Микола — великий життєлюб.

Портрет і зовнішність героя,

Риси характеру: а) добрий; б) жартівливий; в) оптимістичний; г) за­взятий.

Роль дотепного жарту дядька Миколи в ідейному змісті повісті.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.