Українська література - шкільні твори - 2021

Зображення світу природи і світу дитячої душі в повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»

Всі публікації щодо:
Стельмах Михайло

Сприйняття світу у дитини і дорослої людини різняться дуже сильно, і через це між ними часто виникають непорозуміння. Зуміти збагнути дитячу душу може далеко не кожний. Та справжній письменник повинен вміти перевтілюватися у своїх героїв, бачити життя їхніми очима. Так і М. Стельмах у повісті «Гуси-лебеді летять» зображує світ таким, яким його бачить маленький хлопчик Михайло.

Михайло, як будь-яка дитина, вірить у казки та дива. Усе навколо здається йому надзвичайним. Лісповний справжніх див і пригод, а отже, провести там цілий день — це найбільше щастя для нього. Скільки дивних тварин, смачних ягід можна тут знайти! Добре тут напровесні, коли усе навколо пробуджується після зимового сну, і ліссповнюється дивних звуків: то щука розбиває своїм хвостом лід. І справжнім відкриттям стає для хлопців пролісок, що пробивається крізь сніг. Не менш чудовим і загадковим є ліс і влітку, коли літо кожного ранку проходить ним, торкаючись усього живого, і все навколо дозріває, зеленіє і квітне.

Тільки дитина може отримати стільки задоволення від того, що дорослому здається звичайним і повсякденним: збирання грибів, квітів, черешень, повернення птахів із вирію навесні, збирання врожаю восени. Навіть перший хліб, що приносили орачі з поля, видавався найсмачнішим!

Природа у свідомості хлопця жила своїм окремим від людини, незрозумілим для інших життям. І він вміє цінувати не тільки її дари, а її красу. Тому почуває себе усюди: в полі, нарічці, у лісі — як вдома. Дитина, як ніхто інший, відчуває свою близькість до природи і землі. І така близькість наповнює її душу гармонією і щастям.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.