Українська література - шкільні твори - 2024

«Щирість особистих почуттів людини — невід’ємне багатство її духовного світу» за творами Сосюри, Лесі Українки, Олійника

Всі публікації щодо:
Олійник Борис
Сосюра Володимир
Українка Леся

Вивчаючи рідну літературу та знайомлячись з творами видатних українських митців, можна побачити, що більшість цих творів відображують життя наших співвітчизників, щирість їх душі і щирість їх почуттів. Одне з самих прекрасних з них є кохання, почуття, без якого не може обійтись майже не один твір української літератури. Адже людина, яка не звідала цього прекрасного почуття не може бути щасливою, не може йти назустріч життю і не може бути щирою до інших. Українська лірика XIX-XX століть представлена яскравими поезіями В. Сосюри, Лесі Українки, С. Олійника та інших відомих поетів. І кожен з них не міг не оспівати щирість особистих почуттів людини, багатство її духовного світу, яке притаманне нашим співвітчизникам. У творах класиків української поезії своєрідно і неповторно відтворено вічну тему людських відношень та почуттів між ними, головним з яких, звісно, є любов.

Як не горю — я не живу. Як не люблю — я не співаю. Але цього я ще не знаю, Бо завжди я — Як полум’я. Найбільш яскраво Щодо творчості Лесі Українки, то у всіх її творах розкриваються саме складні взаємовідносини між людьми, взаємовідносини людини і суспільства. Не менш важлива тема її творів — щирі почуття, настільки щирі, що герої Лесі Українки згодні нехтувати своїм життям заради інших.

Душевна щирість особистих почуттів людини є і однією з головних причин популярності інтимної лірики В. Сосюри, яка складає більшість творів видатного українського поета. Майже у кожному вірші, навіть у кожній мініатюрі ліричних творів поета можна знайти щось особливе — і ніжне, і щире, і величне, і задушевне. Майже у кожному творі звучить те найвеличніше почуття, що вкладається в коротеньке слово — любов.

Мабуть, не має такої людини, яка б прочитала та не запам’ятала б таких натхненних рядків: …Так ніхто не кохав. Через тисячі літ Лиш проходить подібне кохання. В день такий розцвітає весна на землі І земля убирається зрання… Ще одним яскравим зразком інтимної лірики, яка розкриває багатство духовного світу людини є вірш В. Сосюри «Коли потяг у даль загуркоче…», який був написаний у 1926 році.

Ця поезія — згадки про розлуки і зустрічі, які для кожної людини є найбільш хвилюючими сторінками життя. У цьому вірші В. Сосюра розкриває одну з таких сторінок. Більшості з нас доводилося пережити щось подібне, тому ця поезія так припадає до душі читачів. До своїх особистих почуттів поет приєднує і громадянський мотив: Я казав, що вернусь, безумовно, хоч і ворог — на нашій путі… Патронташ мій патронами повний, тихі очі твої золоті…

Це золоті переживання, які дорогі ліричному герою, як дорогі вони тисячам юнаків, що розставалися із своїми коханими и йшли на боротьбу за щастя і свободу свого народу. Щирість особистих почуттів людини є невід’ємним багатством її духовного світу, а духовне багатство нашого народу безмежне і проявляється не тільки під час щасливого та безтурботного життя, а й у часи великих труднощів та негараздів. Саме таку думку стверджують видатні українські поети. І, гадаю, що з цією думкою буде згоден кожний із нас.