Українська література - шкільні твори - 2024

Тема України у творчості П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри

Всі публікації щодо:
Рильський Максим
Сосюра Володимир
Тичина Павло

I. П. Тичина, М. Рильський, В. Сосюра — корифеї української класичної поезії XX століття.

М. Рильський, П. Тичина, В. Сосюра пліч-о-пліч розробляли і творили українську поезію в пожовтневі роки революції і громадянської війни, прагнули зберегти її від неодмінної політизацїї, виховувати нею людину майбутнього покоління.

II. Тема рідної землі і українського народу у творчості митців.

1. «П. Тичина… син тієї нації, яку зневажали впродовж століть».

М. Жулинський.

В історії світової літератури, за висловом В. Стуса, не знайдеться іншого такого прикладу, коли б поет віддав половину свого життя високій поезії, а половину — нещадній боротьбі зі своїм геніальним обдаруванням. У збірці «Замість сонетів і октав» є вірш «Хто ж це так із тебе насміяться смів», у якому крик поетової душі з приводу життя в Україні.

Доля українського народу, нашої країни завжди хвилювали поета. Про це йдеться у поезіїїх «Золотий гомін», «Загупали в двері прикладом», «Відповідь землякам», «Надходить літо».

2. Образ України в поезії В. Сосюри.

Палка, ніжна любов поета до своєї країни вилилась у геніальний вірш «Любіть Україну»:

Любіть Україну, як сонце, любіть, як вітер, і трави, і води…

У віршах «Україна», «Донеччина моя!», «Як передать, Донбас, твою красу і силу…», «Люби свій край…» звучить гордість поета за свій край, за свою націю, за свій народ.

3. М. Рильський — борець за формування гармонійної особистості своєї нації. М. Рильський — поет, якого називати людиною енциклопедичних знань, завади вважав, що людина повинна бути національно свідомою, любити свій край, природу, традиції і звичаї свого народу, його культуру. Тому метою його поезії завжди було закликати читачів до роздумів над цими проблемами. У таких поезіях, як«Вітчизна>, «Українському народові», «З народного напившись джерела>, «Україні», «Дружба народів», «Слово про рідну матір» поет створює образ України, оспівує наш народ та нашу культуру.

III. П. Г. Тичина, М. Т. Рильський, В. М. Сосюра — співці нашої дійсності. Нашій Україні потрібен вогонь любові, духовна міць, невтомна праця на її благо і процвітання. Ми вдячні нашим письменникам за те, що вони закликали читачів до боротьби за розбудову нашої держави, за її щасливе і гарне майбутнє.