Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна
Українська література - шкільні твори - 2025
Мотиви громадянськоï лiрики Бориса Грiнченка
Всі публікації щодо:
Грінченко Борис
I. «Бiльше працював, нiж жив». (Борис Грiнченко Ї письменник, надiлений рiзнобiчним талантом. Поет, прозаïк, драматург, критик, мовознавець, органiзатор видавничоï справи. Ще в юнi роки вiн пробував сили у рiзних жанрах, а своєю невтомнiстю i непосидющiстю часом перевершував найпрацьовитiших украïнських лiтераторiв. Про характер власноï поетичноï творчостi сам Б. Грiнченко писав: «Я нiколи не належав до тих поетiв, що ввесь свiй час можуть оддавати пiснi… Моя пiсня Ї то мiй робiтницький одпочинок i моя робiтницька молитва-надiя». )
II. Тематичне розмаïття лiричних творiв.
1. Марнiсть надiй на швидке визволення. (Глибоким смутком пройнятий вiрш «Доки?» Такий настрiй викликаний трагiчним становищем украïнського народу. У листах письменника до Христi Алчевськоï постає картина беззаконня i свавiлля, знущання з селян. Про тяжке життя йдеться i в поезiï: I так на свiтi живемо, На плечах лихо несемо.
I доки будемо так жить? Нiхто не скаже Ї все мовчить!) 2. Шлях до нацiонального вiдродження. (Б. Грiнченко усе життя працював на благо свого народу, свого краю. I працю вiн вбачає єдиним способом вирватися з неволi, здобути щастя i незалежнiсть. У поезiï «До працi» автор закликає: Праця єдина нам шлях уторує, Довгий той шлях i важкий, Що аж до щастя i долi прямує: Нумо до працi мерщiй!) 3. Пейзажнi та iнтимнi мотиви у поезiях Б. Грiнченка. (Б. Грiнченко захоплювався прекрасними пейзажами рiдного краю. Свiтлим почуттям живе лiричний герой поезiï «Пiд вербами». Вiн зачарований чудовим краєвидом: Верби старi похилилися там, В хвилях купаються вiти; Сонячним пишним промiнням з небес Рiчка й дерева облитi.
Серце лiричного героя вiдчуває радiсть, тому що прийшло кохання: Дiвчино! Хто вже побачив тебе, Той не здола не кохати!)
III. Значення творчого доробку поета. (Б. Грiнченко збагатив украïнську лiтературу численними вiршами. Особливо цiнними є збiрки його поезiй «Пiд хмарним небом», «Пiснi та думи». Тяжких випробувань зазнав письменник, не щастило i його творам. За часiв культу особи Сталiна вони були забороненi, а iм’я Б. Грiнченка згадувалося лише в негативному планi. I тiльки у 60-х роках XX столiття твори письменника повернулися до нас.)