Українська література - шкільні твори - 2023

Катерина марно пожертвувала своїм життям (у форматі доведення тези ЗНО) за поемою Шевченка «Катерина

Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Так, я цілком згодна з тим, що Катерина, головна героїня одноіменної поеми Т. Г. Шевченка, марно пожертвувала своїм життям.

Сильне, відчайдушне кохання змушує людей робити багато як хорошого, так і поганого. Заради кохання одні ладні і зірку з неба дістати, а інші готові вбити…  Все залежить від людини та від обставин. Звичайно, найбільше проблем доставляє нерозділене, невзаємне кохання. Хтось бореться, відстоюючи свої почуття, а хтось просто опускає руки. Інколи доходить і до самогубства. Хоча, на мою думку, на такий крок не може наважитися людина у здоровому глузді.

Катерина, скоріше за все, кинулася в ополонку не тільки через кохання, а й через відчай. Адже в її житті все пішло шкереберть, і вона просто не бачила іншого виходу. Та хіба ж вона мала на це моральне право перед своїм сином? Хіба може мати свідомо обректи своє дитя на злиденне існування або й на смерть? Адже дівчина не знала, що хлопчика врятують, вона просто покинула його взимку на шляху, яким пройшли москалі. Коли б вона була одна — не мала сина — це була б її особиста справа, як розпорядитися своїм життям. Але так як у неї був син, то вона мала, перш за все, подумати про нього.

Пожертвувавши своїм життям, Катерина нікому нічого не довела. Її коханому Івану було байдуже, що трапиться з нею та сином. Батьки ж Катерини давно вже вичеркнули її з свого життя… А життя — воно ж одне. І треба намагатися прожити його гідно. Я не можу зрозуміти вчинок Катерини. Так, безвихідь, розпач… Але ж у неї був сенс життя — її маленький син, якому над усе була потрібна мати. Шевченко зобразив у своєму творі досить несвідому, незрілу жінку, яка, на мою думку, не була готовою нести відповідальність за свою дитину. Вона думала перш за все про себе, про те, як їй погано, і зовсім не замислювалася над тим, як буде жити без неї її дитя.

У наш час, на жаль, стали частішими випадки самогубства. Особливо серед молоді. І причини, які це спричиняють, мене просто вражають. Найчастіше це нерозділене кохання, непорозуміння з товаришами або з батьками. Це ж смішно! Час біжить дуже швидко, і ті «трагедії», які були такими у 15 років у 20 уже здаються просто жалюгідними. Змінюється все, і проблеми проходять разом з плином часу.

Тому, на мою думку, Катерина, як і багато інших, хто не знайшов кращого виходу, марно пожертвувала своїм життям. Рано чи пізно доля б підказала вихід із ситуації, що склалася. Адже вихід є завжди. Немає виходу тільки тоді, коли зроблено цей жахливий останній крок.