Українська література - шкільні твори - 2021

Пилипко — головний герой оповідання Панаса Мирного «Морозенко»

Всі публікації щодо:
Мирний Панас

Багато українських письменників неодноразово у своїх творах зверталися до дитячої тематики, тобто писали для дітей і про дітей, їхні стосунки з однолітками й дорослими, а найголовніше — розкривали внутрішній світ маленьких героїв, їх думки, почуття, мрії й сподівання.

Малий Пилипко — герой оповідання Панаса Мирного «Морозенко» — щира, добра й смілива людина, семирічна дитина, яку життєві обставини змусили передчасно подорослішати. Хлопчик живе тільки з мамою, без батька, тому й турбується про неї, як справжній чоловік: «Завтра, мамочко, Новий год… Я завтра піду до хрещеного батька посипати… Дасть мені батько сороківку грошей, а дядина велику паляницю, ще й ковбасу на придачу…

От і буде нам що їсти! А на гроші топлива купимо, багато-багато, щоб на всю зиму стало!»

Хіба може маленька дитина думати про те, як нагодувати родину? А хіба може вона сама вночі піти через темний страшний ліс, аби не бачити сліз на очах у рідної матері? Пилипко може, тому й викрадається серед ночі в далеку дорогу.

Він боїться, серце завмирає від страху, а уява малює жахливих лісових страховиськ, але він, перемагаючи острахи, іде далі, думаючи про те, як повернеться додому, принесе їжу та подарунки від хрещеного, ляже біля матері й удаватиме, що спить. Як мати прокинеться й здивується, а потім буде пишатися тим, який Пилипко сміливий і чуйний.

Мені дуже подобаються його любов до матері, співчуття, дбайливість і турбота про неї. Подобається також те, що хлопець сміливий і наполегливий. Але його неслухняність я можу засудити. Він ослухався наказу матері не йти до хрещеного батька, хоча й пообіцяв їй не робити цього. І цього схвалити у вчинках Пилипка ніяк не можна.

Нерозважливість Пилипка призвела до великої трагедії. Хлопчик збився з дороги, заблукав і замерз. Мати, утративши сенс життя, помирає з горя.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.