Українська література - шкільні твори - 2021

Чіпка Варениченко - правдошукач чи злодій?, Хіба ревуть воли, як ясла повні?, Панас Мирний

Всі публікації щодо:
Мирний Панас

Історія Чіпка Варениченко має дві точки: наро­дження на світ, потім шлях боротьби, помилок, блукань, пошуків і катастрофа.

Після кількох знайомств малого Чіпки із вулицею, люди здавалися йому вже «лихими, недобрими». Чіпка вимушений розвиватися і формуватися відокремлено: так категорично вирішили обставини. І жив він «…при самотньому житті, осторонь од товариства», «…все сам по собі, як палець…, знай самотою та самотою…».

Постійно з героєм ми бачимо і наставника бабу Оришку, яка формує у свого вихованця уявлення про світ, про людину, про доброту. Наставниця, зважаючи на вік героя, в основному «учила людей прощати».

Але розмови з дідом Уласом формує такі риси характеру, як співчуття до скривджених і ненависть до кривдників, бажання розібратися в тому, хто є «вороги наші».

Чіпка бачить, що цей світ поділений на «хазяїна і робітника», та в центрі світу герой ставить не Бога, як раніше а себе. Коли несправедлива доля забрала в них отриману землю, він вирішив стати на захист скривджених, бо зовсім втратив віру у правду і справедливість.

Коячи злочини, Чіпка вважав, що він не грабує багатих, а просто відбирає у них своє добро і рівняє їх достаток зі своїм. Не бажаючи відчувати себе злочинцем, саме цим переконував себе Чіпка у власній правоті. Вин вирішив, що «правда» панів гірше, ніж розбій і крадіжки. Тому усі його благородні наміри перекреслили грабунки, злочини, смерті ні в чому не винних людей. З часом Чіпка перетворився у «пропащу силу».


Отже, проблема вибору і невірні висновки перетворили Чіпку з правдошукача на злочинця. Тому я вважаю що Чіпка Варениченко злодій, що потрібно бути розсудливим у своїх вчинках, ніколи не йти на компроміси з власною совістю і пам’ятати вічні людські ідеали та моральні цінності.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.