Українська література - шкільні твори - 2021

Трагічна доля селянської родини (за оповіданням Панаса Мирного ««Морозенко»)

Всі публікації щодо:
Мирний Панас

Я прочитав оповідання Панаса Мирного «Морозенко» і вважаю, що всі біди сім’ї Катрі через їхню бідність. У Катрі не було коштів ні на одяг, ні на їжу. Тому її син Пилинко вирішує іти посівати до хрещеного батька, щоб на Повий рік мати його була щаслива. Але як же тоді інші люди ходили до сусіднього села через ліс у такий лютий мороз? І знову ж таки: у людей були гроші, щоб купити собі одяг та їжу, бо синиця не замерзне, коли сита. Так і люди. Пилинко так сильно любив свою матусю, що вирішив піти вночі, незважаючи на лютий мороз. Йому так хотілося зробити мамі приємне.

Не можна сказати, що Катря не любила свого Пилинка. Хіба є такі матері, що не люблять своїх дітей? Вона любила його, тому і не пускала в ніч, лякала Морозенком. Не послухався її Пилинко. Не витримав він лютого морозу, бо був ще дуже малий. Він замерз у лісі. Катря кинулась шукати синочка. Вона знайшла його в лісі й сама померла від розриву серця.

Дуже сумна історія. Я вважаю, що довго ця сім’я все одно не протрималась би, бо жили вони в нестерпних умовах.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.